Kapat
Reklam Alanı
Saç Rengi Açma
Gençler 136 views 0

Saç Rengi Açma

Saç Rengi Açma

Saçlar; kadınların vazgeçilmez aksesuarı arasındadır. Boyalı saçların rengini beğenmeyen, kendi saç rengini koyu bulan kişiler için doğal Saç Rengi Açma yöntemleri bulunmaktadır. Boyalı saçtan memnun olmayan kişiler bu yönteme başvurabilir. Ayrıca doğal Saç Rengi Açma yöntemleri kuaför ortamında yapılan yöntemler gibi saçı yıpratmamaktadır. Oldukça ucuz ve zahmetsiz yöntemlerdir.

Saç Rengini Açmada Doğal Yöntemler

Limon Suyu İle Saç Açma

Boyalı saç rengini açmak isteyen kişiler için en bilindik yöntem limon suyudur. Sıkılmış limon suyu saça uygulanarak güneşe çıkılır. Limonun içeriğinde bulunan sitrik asit güneş ile etkileşime girerek saç renginin açılmasını sağlar. Haftada bir ya da iki kez uygulanabilir.

Papatya Çayı İle Saç Açma

Kurutulmuş bir avuç papatya kaynamış su da yaklaşık yarım saat demlemeye bırakılır. Demlenen çayın içerisine saç kremi eklenerek her duş sonrasında bu krem kullanılır. İmkanı olan kişiler için saçın güneşte kendiliğinden kurutulması önerilir.

Bal İle Saç Açma

Bal doğal olarak içerdiği az bir miktarda hidrojen peroksit ile saça bir zarar vermeden rengini açmada oldukça etkilidir. 4 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı saç kremi karıştırılır. Hafif nemli saça uygulanan maske saçta en az 8 saat bekletildikten sonra durulanır.

Karbonat İle Saç Açma

Bir yemek kaşığı karbonat bir miktar su ile karıştırılarak maske haline getirilir. Saçta bir süre bekletildikten sonra yıkanır. Haftada bir kere uygulanması önerilmektedir. Karbonat ile hazırlanan bu saç rengini açma maskesi aynı zamanda saçta bulunan toksinleri atmada yardımcıdır. Aynı zamanda zararlı kimyasalları da saçtan atar.

Ravent Bitkisi Çayı İle Saç Açma

Bir tutam ravent bitkisi kaynamış suyun içerisinde yarım saat demlemeye bırakılır. Hazırlanmış çay saça uygulanır ve bir süre beklendikten sonra yıkanır. Bu yöntem oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.