Blog

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları ; bu hata kodlarından en fazla karşılaşılan hata kodları şu şekildedir; Samsung Bulaşık Makinesi 4E hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi 4E1 hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi tE1 hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi 5E hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi oE hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi LE hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi 9E hata kodu, Samsung Bulaşık Makinesi bE2 hata kodlarıdır.

Şimdi bu Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları ne anlama gelmekte ve varsa bu hata kodlarının çözüm yollarını sizlerle paylaşalım.

BOSCH bulaşık makinesi hata kodları konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları öncesi mutlaka bulaşık makinenizi fişten çekiniz. Hiç bir şekilde fişten çekmeden önce işlem yapmayınız.

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hata Kodu: Bulaşık makineniz 5 dakika boyunca su almamıştır. Makinenize gelen su bağlantı hortumunu inceleyip tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediniz. Bağlantı vanasının kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıca suyun kesik olup olmadığını, yada yeterince basınçlı akıp akmadığını kontrol ediniz.

Samsung Bulaşık Makinesi 4E1 Hata Kodu: Makinenize gelen suyun sıcaklığının 176 dereceden olduğu anlamına gelmektedir. Makinenize bağlı termostatınızın sıcaklığını azaltın. Aynı hata devam ediyorsa termostatınız arızalı olabilir. Diğer bir olasılık ise makinenizin ana kartı arızalanmış demektir.

Samsung Bulaşık Makinesi tE1 Hata Kodu: Bu hatanın sebebi makinenizin sıcaklık sensöründen kaynaklanmaktadır. Makinenizi fişten çekin ve servisinize başvurun.

Samsung Bulaşık Makinesi 5E Hata Kodu: Makine içerisindeki suyu yeterince hızlı boşaltmamaktadır. Makineniz içerisindeki filtreyi temizleyin. Boşaltma hortumunda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin.

Samsung Bulaşık Makinesi oE Hata Kodu: Makineniz fazla su almaktadır. Makinenizi fişten çekin ve servisinize başvurun.

Samsung Bulaşık Makinesi LE Hata Kodu: Makineniz su kaçırmaktadır. Makinenizin kapağını, su alma ve boşaltma hortumlarını kontrol edin.

Samsung Bulaşık Makinesi 9E Hata Kodu: Bulaşık makineniz yeterince su almamaktadır.

Samsung Bulaşık Makinesi bE2 Hata Kodu: Bulaşık makinenizin düğmelerinden biri sıkışmış demektir. Düğmeleri kontrol ediniz.

Samsung Bulaşık Makinelerinde en fazla karşılaşılan hata kodları bu şekildedir. Bu hata kodlarının dışında bir hata kodu ile karşılaşırsanız bulaşık makinenizi fişten çekiniz ve mutlaka servisinize başvurunuz. Ayrıca yaşadığınız herhangi bir hata kodu varsa ve çözüm yolu bulduysanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu