Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları, Samsung çamaşır makinesi, hata kodları ve çözümleri, Samsung Çamaşır Makinesi dE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ed hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC hata koduSamsung Çamaşır Makinesi UE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi E4 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ub hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE hat kodu, Samsung Çamaşır Makinesi EC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE2 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE3 hata kodu, 3E 3E1 3E2 3E3 3E4 bE 3C hata kodu, HE2 hata kodu

Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung beyaz eşya sektöründe lider durumda olan markalardan bir tanesidir. Samsung geliştirdiği teknoloji ile makinelerini daha akıllı hale getirmeye devam etmektedir. Bunu en fazla Samsung çamaşır makinelerinde görmekteyiz. Samsung çamaşır makineleri artık karşılaştığı problemleri ekranında gösterdiği bir kodla size bildirmektedir. Teknozum ailesi olarak Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Çözümlerini sizler için derledik.

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 • Samsung Çamaşır Makinesi 1E – E7 – 1C  (Su Seviyesi Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Şayet aynı hatayı alırsanız servisinize başvurun. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi 3E – 3E1 – 3E2 – 3E3 – 3E4 – bE – 3C (Motor Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi kapatıp, ayrı bir programı seçerek tekrar başlatın. Hata devam ederse servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi 4E – E1 – 4C (Su Beslemesi) : Çamaşır makineniz su almıyor demektir. Çözüm için;
 1. Bağlantı musluğunu ve bağlantı yerlerini kontrol ediniz. Muslukları tam olarak açınız, gevşemiz bağlantı yerlerini sıkıca kapayınız.
 2. Çamaşır makinenize gelen su hortumlarının tıkalı olmadığından emin olunuz.
 3. Su musluklarının donmadığından emin olunuz.
 4. Yeterli su basıncının geldiğinden emin olunuz. Suyun gür ve hızlı bir şekilde akması lazım.
 5. Su vanasının sonundaki giriş filtrelerini kontrol ediniz.
 6. örgülü filtrenin tıkalı olabileceğini düşünerek temizleyiniz.

Eğer hata hala devam ediyorsa servisinize başvurunuz.

 •  Samsung Çamaşır Makinesi  4E1 – 4E2 – 4Ed – H1 – HE – 4C2 – HC – CE – E8 (Su sıcaklığı) : Çamaşır makinenize gelen su borusunun soğuk su musluğuna bağlandığında  emin olunuz.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  5E – E2 – 5C (Çekilen Su – Drenaj) : Çözüm için;
 1. Drenaj pompası filtresini kontrol edin ve temizleyin.
 2. Boşaltma hortumu ve atık bağlantısında sıkışma olup olmadığını kontrol edin.
 3. Boşaltma hortumunun donmadığından veya tıkalı olmadığından emin olun.
 4. Bağlantı türüne bağlı olarak tahliye hortumunun doğru konumlandırıldığından emin olun.
 5. Boşaltma hortumunun boşaltma sistemine kadar tamamen düzleştirildiğinden emin olun
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8E (Elektrik Akımı) : Cihazı ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyin. Makineyi tekrar çalıştırın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8C (MEMS Sensörü) : Makinenizi kapatıp tekrar açın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  9E1 – PH1 – 9E2 – Plo – AE (Güç/Açılmıyor Hatası) : Ana şebekeden makinenizi kapatın, 30 saniye bekleyip tekrar açın. Hata devam ediyorsa;
 1. Uzatma kablosu yada çoklu fiş mi kullanıyorsunuz?
 2. Çamaşır makinenizin bağlı olduğu prize şarj aletinizi ve ya benzeri bir aletle takıp kontrol edin. Hata çamaşır makinenizde mi yoksa prizde mi?
 3. Makinenizi direk olarak tek kullanılan bir prize takın.
 4. Çamaşır makinesi fişindeki sigortayı değiştirin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  AC6 – AE – 13E – AC (Sinyal İletişimi) : Duruma bağlı olarak makineniz tekrar çalışmaya başlayabilir.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  bE1 – 12E – bE2 – 14E – bE3 – 18E (Tuş Sorunu) : Çamaşır makinenizin düğmelerinin sıkışmıuş olmadığında emin olun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  DDC, ddC (Kapı Ekle) : Bu hata Start/Pause düğmesine basmadan Add Door’u açmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Bu hatayla karşılaşırsanız aşağıdakilerden birini uygulayabilirsiniz.
 1. Kapatmak için Add Door’a basınız.
 2. Start/Pause’a basıp tekrar deneyiniz.
 3. Add Door’u tam olarak kapatınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE – dE1 – Ed – dC – DC1 – DC (Kapak Hatası) : Çamaşır makinenizin kapağının tam olarak kapalı olduğundan emin olun. Bazen bu hatayı aşırı yüklemeden dolayı da alabilirsiniz. Makinenize attığınız çamaşırları azaltın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE2 (Aç/kapa On/Of Düğmesi) : Makinenizin fişini prizden çekip 5 dakika kadar bekleyiniz. Prize tekrar taktıktan sonra hata devam ederse servise başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  FE (Fan) – HE1, E5, 6E (Isıtıcı) : Bu her iki hata durumunda da servisinize başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE2 (Kurutma Isıtıcısı) : Makinenizdeki sıcaklık sensörleri kurutucudan kaynaklanan aşırı ısınmayı algılayıp kurutma ünitesini otomatik olarak kapatmıştır. Bu sorun genellikle hava akımındaki azalmadan dolayı kaynaklanır.
 1. Çamaşır makinenizin tamburunda yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. tamburun üst kısmında dikey olarak elinizin sığacağı kadar boşluk olmalıdır.
 2. Bazı kumaşlar kurutma için uyumlu değildir. Kıyafetlerinizin kurutma için uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE3 (Buhar Fonksiyonu) : Buhar fonksiyonu tam olarak çalışmamaktadır, bu hatayı mühendisin görmesi gerekmektedir. Servise başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HOT (Cihaz Çok Sıcak) : Bu bir hata değildir, makinenizin fanı yeterli sıcaklığa gelene kadar çalışmaya devam edecektir. Gerekli soğukluğa ulaştığında ise kapağın açılmasına izin verecektir.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  LE – LE1 – E9 – 11E – LC – LC1 (Düşük Su Seviyesi Hatası) : Çözüm için; 
 1.  Boşaltma hortumunun seviyesinin çamaşır makinenizin taban seviyesinden daha aşağıda ol-ma-dığını kotrol ediniz.
 2. Boşaltma hortumunun ucunun yere yerleştirildiğinden ve tıkalı olmadığından emin olun.
 3. Ayrıca bir su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin.

 • Samsung Çamaşır Makinesi  OE, OF, E3, OC (Taşma) : Çok fazla deterjan eklenmiş olabilir. Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyin ve tekrar çalıştırın. Makinenizin boşaltma sistemi fazlalığı boşaltacaktır.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  Sud (Çok fazla Köpük Tespit Edildi) : Makineniz bu hatayı kendi başına telafi etmeye çalışacaktır. Şayet olmazsa makinenizdeki Eco drum clean modunu ya da pamuklu giysiler modunu, herhangi bir deterjan eklemeden, çalıştırınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  tE, EC, tE1, tE2, tE3 (Sıcaklık Sensörü) : Makinenizin fişini çekip, 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Hata devam ederse, servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UC (Besleme geriliminde dalgalanma) : Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyip tekrar açın. Yeni bir program seçip başlatın. Güç kablosunun doğru bir şekilde takılı olup olmadığını kontrol edin. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UE, E4, Ub (Dengesiz Yükleme) : Bu bir hata değildir. Tamburunuzda kıyafetlerinizden biri dönme esnasında tamburun dengesini bozmaktadır ve dönme makineniz tarafından yavaşlatılmıştır. Ayrıca makinenizin düz bir zeminde dengede olduğundan emin olunuz.

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

BOŞH ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

 1. Bu makale Samsung’a ait resmi web sitesinden Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları sayfasından  Türkçe’ye çevrilmiştir.

En çok karşılaştığınız Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları yorumda paylaşarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yazılar

Dolby Atmos Nedir?

Dolby Atmos Nedir? sorusuna cevap bulmak için ilk olarak tarihçesine ve geliştirilme sürecine bakmak gerekir. İlk Dolby Atmos sistemi 2012 yılında düzenlenen...

Modem Şifremi Unuttum (Kesin Çözüm)

Türk Telekom ev interneti kullanıyorsanız ve modeminizin wi-fi şifresini değiştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizlerle paylaşacağımız adımları sırası ile uygularsanız modeminizin wi-fi şifresini...

Klavye Kısayolları Rehberi

Bilgisayar üzerinde kullanıcıların yapabileceği pek çok işlem bulunur. Bu işlemler bazı durumlar sıklıkla yapıldığı için insanlara zaman kaybı yaşatır. Ancak klavye üzerinde bulunan kısayollar kullanılarak...

iPhone Etkin Değil Hatası Çözüm

iphone etkin değil hatası çözüm olarak birçok alternatif bulunuyor. iPhone etkin değil hatası daha çok, güvenlik kilidinin sık sık hatalı girilmesinden kaynaklanıyor. Biliyoruz ki...

En İyi Aşk Filmleri Güncel

Romantik ve aşk dolu film arayanlar için çeşitli film sitelerinden referans alarak hazırladığımız IMDB puanları en yüksek En İyi Aşk Filmleri listesini sizler...

Baskı Balata Nedir? Baskı Balata Neden Biter?

Baskı balata nedir? Sorusu araç kullanan veya kullanmayan herkesi yakından ilgilendirmektedir. Baskı balata, motorun üretmiş olduğu mekanik gücü iletmek amacı ile tasarlanmıştır. Araçlarda en...

Telefona WhatsApp İndiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Cep telefonuna WhatsApp İndiremiyorum yada yükleyemiyorum sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız yaşadığınız sorunun çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz. WhatsApp cep telefonu numarası...

₺ TL İşareti Nasıl Yapılır?

TL işareti veya TL simgesi windows ve mac işletim sistemlerinde farklı tuş kombinasyonu kullanılarak yapılmaktadır. Şayet özellikle sahip olduğunuz Windows işletim sistemli...

Telefona instagram indiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Ara sıra instagram uygulamasını cep telefonlarından kaldıran yada cep telefonlarını yenisi ile değiştiren kullanıcılar instagram uygulamasını Play Store'dan yeniden yüklemek istediklerinde "instagram...

WhatsApp Mesaj Gitmiyor! WhatsApp Çöktü Mü?

Whatsapp mesaj gitmiyor yada sesli mesaj, fotoğraf yada video gitmiyor sorununun bir çok nedeni olabilir. Şayet bu sorun dünya çapında yaşanıyor ise...

WhatsApp’ta Kalın, Eğik ve Üstü Çizili Yazı Nasıl Yazılır

WhatsApp günlük hayatta en fazla kullandığımız mesajlaşma uygulamalarında bir tanesidir. WhatsApp ile mesajlaşırken kalın (italik) yazı, eğik yazı, üstü çizili yazı yazarak...

Dünyanın Katmanları Nelerdir?

Üzerinde yaşadığımız dünyanın da yapısı gereği katmanları olduğundan dünyanın katmanları nelerdir? Tarzında sorularla karşı karşıya kalınır. Dünya çok büyük ve birbirinden farklı içerikleri olan katmanlardan...

BitLocker Nedir ve BitLocker Nasıl Kullanılır?

Bitlocker nedir ve bitlocker nasıl kullanılır? BitLocker, Windows işletim sistemlerinde aktif bir şekilde kullanılan ve veri güvenliğini sağlayan bir şifreleme sistemidir. BitLocker...

Wolfteam İsimleri Wolfteam Nickleri

Wolfteam İsimleri ; Wolfteam oyununda kendine Wolfteam Nick arayan oyuncular için oluşturulmuş çok güzel bir liste. Yanlarında İngilizce ve Türkçe anlamları ile...

Yüzde İşareti % Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle klavye kullanarak bilgisayarda yüzde işareti % nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Bilgisayarlar modern çağın en önemli olmazsa olmaz...

Çukur İşareti Nasıl Yapılır? Çukur İşareti Kopyala

Çukur işareti Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamalarında resim olarak çokça karşımıza çıkmaktadır. Ama yazılı haline rastlamak pek mümkün değildir....

CS GO Nickleri Ve İsimleri (Counter Strike)

Counter Strike Go,  CS GO Nickleri Ve İsimleri , ile karşınızdayız. Bu isimleri bir çok siteden alıntı yaparak sizler için araştırdık. Bazı isimler...

Access Point Nedir?

access point nedir? Sorunu, Türkçe ifadesi ile ‘erişim’ noktası olarak ifade edebiliriz. Şöyle ki, çok sayıda bilgisayara sahip ortamı, akıllı mobil cihazlar...

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Son günlerin trend uygulaması TikTok, oldukça fazla bir kullanıcı sayısına sahiptir. Özellikle...

Yıldız İşareti ★ Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle yıldız işareti ★ bilgisayarda nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Ama yıldız sembolünü hemen aşağıdaki kopyala butonunu kullanarak klavye de veya...