Blog

30 En Bilinen Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları, Samsung çamaşır makinesi, hata kodları ve çözümleri, Samsung Çamaşır Makinesi dE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ed hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC hata koduSamsung Çamaşır Makinesi UE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi E4 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ub hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE hat kodu, Samsung Çamaşır Makinesi EC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE2 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE3 hata kodu, 3E 3E1 3E2 3E3 3E4 bE 3C hata kodu, HE2 hata kodu

Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung beyaz eşya sektöründe lider durumda olan markalardan bir tanesidir. Samsung geliştirdiği teknoloji ile makinelerini daha akıllı hale getirmeye devam etmektedir. Bunu en fazla Samsung çamaşır makinelerinde görmekteyiz. Samsung çamaşır makineleri artık karşılaştığı problemleri ekranında gösterdiği bir kodla size bildirmektedir. Teknozum ailesi olarak Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Çözümlerini sizler için derledik.

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 • Samsung Çamaşır Makinesi 1E – E7 – 1C  (Su Seviyesi Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Şayet aynı hatayı alırsanız servisinize başvurun. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi 3E – 3E1 – 3E2 – 3E3 – 3E4 – bE – 3C (Motor Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi kapatıp, ayrı bir programı seçerek tekrar başlatın. Hata devam ederse servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi 4E – E1 – 4C (Su Beslemesi) : Çamaşır makineniz su almıyor demektir. Çözüm için;
 1. Bağlantı musluğunu ve bağlantı yerlerini kontrol ediniz. Muslukları tam olarak açınız, gevşemiz bağlantı yerlerini sıkıca kapayınız.
 2. Çamaşır makinenize gelen su hortumlarının tıkalı olmadığından emin olunuz.
 3. Su musluklarının donmadığından emin olunuz.
 4. Yeterli su basıncının geldiğinden emin olunuz. Suyun gür ve hızlı bir şekilde akması lazım.
 5. Su vanasının sonundaki giriş filtrelerini kontrol ediniz.
 6. örgülü filtrenin tıkalı olabileceğini düşünerek temizleyiniz.

Eğer hata hala devam ediyorsa servisinize başvurunuz.

 •  Samsung Çamaşır Makinesi  4E1 – 4E2 – 4Ed – H1 – HE – 4C2 – HC – CE – E8 (Su sıcaklığı) : Çamaşır makinenize gelen su borusunun soğuk su musluğuna bağlandığında  emin olunuz.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  5E – E2 – 5C (Çekilen Su – Drenaj) : Çözüm için;
 1. Drenaj pompası filtresini kontrol edin ve temizleyin.
 2. Boşaltma hortumu ve atık bağlantısında sıkışma olup olmadığını kontrol edin.
 3. Boşaltma hortumunun donmadığından veya tıkalı olmadığından emin olun.
 4. Bağlantı türüne bağlı olarak tahliye hortumunun doğru konumlandırıldığından emin olun.
 5. Boşaltma hortumunun boşaltma sistemine kadar tamamen düzleştirildiğinden emin olun
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8E (Elektrik Akımı) : Cihazı ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyin. Makineyi tekrar çalıştırın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8C (MEMS Sensörü) : Makinenizi kapatıp tekrar açın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  9E1 – PH1 – 9E2 – Plo – AE (Güç/Açılmıyor Hatası) : Ana şebekeden makinenizi kapatın, 30 saniye bekleyip tekrar açın. Hata devam ediyorsa;
 1. Uzatma kablosu yada çoklu fiş mi kullanıyorsunuz?
 2. Çamaşır makinenizin bağlı olduğu prize şarj aletinizi ve ya benzeri bir aletle takıp kontrol edin. Hata çamaşır makinenizde mi yoksa prizde mi?
 3. Makinenizi direk olarak tek kullanılan bir prize takın.
 4. Çamaşır makinesi fişindeki sigortayı değiştirin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  AC6 – AE – 13E – AC (Sinyal İletişimi) : Duruma bağlı olarak makineniz tekrar çalışmaya başlayabilir.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  bE1 – 12E – bE2 – 14E – bE3 – 18E (Tuş Sorunu) : Çamaşır makinenizin düğmelerinin sıkışmıuş olmadığında emin olun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  DDC, ddC (Kapı Ekle) : Bu hata Start/Pause düğmesine basmadan Add Door’u açmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Bu hatayla karşılaşırsanız aşağıdakilerden birini uygulayabilirsiniz.
 1. Kapatmak için Add Door’a basınız.
 2. Start/Pause’a basıp tekrar deneyiniz.
 3. Add Door’u tam olarak kapatınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE – dE1 – Ed – dC – DC1 – DC (Kapak Hatası) : Çamaşır makinenizin kapağının tam olarak kapalı olduğundan emin olun. Bazen bu hatayı aşırı yüklemeden dolayı da alabilirsiniz. Makinenize attığınız çamaşırları azaltın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE2 (Aç/kapa On/Of Düğmesi) : Makinenizin fişini prizden çekip 5 dakika kadar bekleyiniz. Prize tekrar taktıktan sonra hata devam ederse servise başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  FE (Fan) – HE1, E5, 6E (Isıtıcı) : Bu her iki hata durumunda da servisinize başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE2 (Kurutma Isıtıcısı) : Makinenizdeki sıcaklık sensörleri kurutucudan kaynaklanan aşırı ısınmayı algılayıp kurutma ünitesini otomatik olarak kapatmıştır. Bu sorun genellikle hava akımındaki azalmadan dolayı kaynaklanır.
 1. Çamaşır makinenizin tamburunda yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. tamburun üst kısmında dikey olarak elinizin sığacağı kadar boşluk olmalıdır.
 2. Bazı kumaşlar kurutma için uyumlu değildir. Kıyafetlerinizin kurutma için uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE3 (Buhar Fonksiyonu) : Buhar fonksiyonu tam olarak çalışmamaktadır, bu hatayı mühendisin görmesi gerekmektedir. Servise başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HOT (Cihaz Çok Sıcak) : Bu bir hata değildir, makinenizin fanı yeterli sıcaklığa gelene kadar çalışmaya devam edecektir. Gerekli soğukluğa ulaştığında ise kapağın açılmasına izin verecektir.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  LE – LE1 – E9 – 11E – LC – LC1 (Düşük Su Seviyesi Hatası) : Çözüm için; 
 1.  Boşaltma hortumunun seviyesinin çamaşır makinenizin taban seviyesinden daha aşağıda ol-ma-dığını kotrol ediniz.
 2. Boşaltma hortumunun ucunun yere yerleştirildiğinden ve tıkalı olmadığından emin olun.
 3. Ayrıca bir su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  OE, OF, E3, OC (Taşma) : Çok fazla deterjan eklenmiş olabilir. Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyin ve tekrar çalıştırın. Makinenizin boşaltma sistemi fazlalığı boşaltacaktır.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  Sud (Çok fazla Köpük Tespit Edildi) : Makineniz bu hatayı kendi başına telafi etmeye çalışacaktır. Şayet olmazsa makinenizdeki Eco drum clean modunu ya da pamuklu giysiler modunu, herhangi bir deterjan eklemeden, çalıştırınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  tE, EC, tE1, tE2, tE3 (Sıcaklık Sensörü) : Makinenizin fişini çekip, 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Hata devam ederse, servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UC (Besleme geriliminde dalgalanma) : Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyip tekrar açın. Yeni bir program seçip başlatın. Güç kablosunun doğru bir şekilde takılı olup olmadığını kontrol edin. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UE, E4, Ub (Dengesiz Yükleme) : Bu bir hata değildir. Tamburunuzda kıyafetlerinizden biri dönme esnasında tamburun dengesini bozmaktadır ve dönme makineniz tarafından yavaşlatılmıştır. Ayrıca makinenizin düz bir zeminde dengede olduğundan emin olunuz.

Ayrıca bakınız: Bosch bulaşık makinesi arıza kodları

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu