Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları, Samsung çamaşır makinesi, hata kodları ve çözümleri, Samsung Çamaşır Makinesi dE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ed hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi dC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi DC hata koduSamsung Çamaşır Makinesi UE hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi E4 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi Ub hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE hat kodu, Samsung Çamaşır Makinesi EC hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE1 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE2 hata kodu, Samsung Çamaşır Makinesi tE3 hata kodu, 3E 3E1 3E2 3E3 3E4 bE 3C hata kodu, HE2 hata kodu

Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung beyaz eşya sektöründe lider durumda olan markalardan bir tanesidir. Samsung geliştirdiği teknoloji ile makinelerini daha akıllı hale getirmeye devam etmektedir. Bunu en fazla Samsung çamaşır makinelerinde görmekteyiz. Samsung çamaşır makineleri artık karşılaştığı problemleri ekranında gösterdiği bir kodla size bildirmektedir. Teknozum ailesi olarak Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Çözümlerini sizler için derledik.

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 • Samsung Çamaşır Makinesi 1E – E7 – 1C  (Su Seviyesi Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Şayet aynı hatayı alırsanız servisinize başvurun. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi 3E – 3E1 – 3E2 – 3E3 – 3E4 – bE – 3C (Motor Hatası) : Bu hatayı alıyorsanız çamaşır makinenizi kapatıp, ayrı bir programı seçerek tekrar başlatın. Hata devam ederse servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi 4E – E1 – 4C (Su Beslemesi) : Çamaşır makineniz su almıyor demektir. Çözüm için;
 1. Bağlantı musluğunu ve bağlantı yerlerini kontrol ediniz. Muslukları tam olarak açınız, gevşemiz bağlantı yerlerini sıkıca kapayınız.
 2. Çamaşır makinenize gelen su hortumlarının tıkalı olmadığından emin olunuz.
 3. Su musluklarının donmadığından emin olunuz.
 4. Yeterli su basıncının geldiğinden emin olunuz. Suyun gür ve hızlı bir şekilde akması lazım.
 5. Su vanasının sonundaki giriş filtrelerini kontrol ediniz.
 6. örgülü filtrenin tıkalı olabileceğini düşünerek temizleyiniz.

Eğer hata hala devam ediyorsa servisinize başvurunuz.

 •  Samsung Çamaşır Makinesi  4E1 – 4E2 – 4Ed – H1 – HE – 4C2 – HC – CE – E8 (Su sıcaklığı) : Çamaşır makinenize gelen su borusunun soğuk su musluğuna bağlandığında  emin olunuz.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  5E – E2 – 5C (Çekilen Su – Drenaj) : Çözüm için;
 1. Drenaj pompası filtresini kontrol edin ve temizleyin.
 2. Boşaltma hortumu ve atık bağlantısında sıkışma olup olmadığını kontrol edin.
 3. Boşaltma hortumunun donmadığından veya tıkalı olmadığından emin olun.
 4. Bağlantı türüne bağlı olarak tahliye hortumunun doğru konumlandırıldığından emin olun.
 5. Boşaltma hortumunun boşaltma sistemine kadar tamamen düzleştirildiğinden emin olun
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8E (Elektrik Akımı) : Cihazı ana şebekeden kapatın. 30 saniye kadar bekleyin. Makineyi tekrar çalıştırın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  8C (MEMS Sensörü) : Makinenizi kapatıp tekrar açın. Hata devam ederse servisinizi arayın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  9E1 – PH1 – 9E2 – Plo – AE (Güç/Açılmıyor Hatası) : Ana şebekeden makinenizi kapatın, 30 saniye bekleyip tekrar açın. Hata devam ediyorsa;
 1. Uzatma kablosu yada çoklu fiş mi kullanıyorsunuz?
 2. Çamaşır makinenizin bağlı olduğu prize şarj aletinizi ve ya benzeri bir aletle takıp kontrol edin. Hata çamaşır makinenizde mi yoksa prizde mi?
 3. Makinenizi direk olarak tek kullanılan bir prize takın.
 4. Çamaşır makinesi fişindeki sigortayı değiştirin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  AC6 – AE – 13E – AC (Sinyal İletişimi) : Duruma bağlı olarak makineniz tekrar çalışmaya başlayabilir.
 •  Samsung Çamaşır Makinesi  bE1 – 12E – bE2 – 14E – bE3 – 18E (Tuş Sorunu) : Çamaşır makinenizin düğmelerinin sıkışmıuş olmadığında emin olun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  DDC, ddC (Kapı Ekle) : Bu hata Start/Pause düğmesine basmadan Add Door’u açmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Bu hatayla karşılaşırsanız aşağıdakilerden birini uygulayabilirsiniz.
 1. Kapatmak için Add Door’a basınız.
 2. Start/Pause’a basıp tekrar deneyiniz.
 3. Add Door’u tam olarak kapatınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE – dE1 – Ed – dC – DC1 – DC (Kapak Hatası) : Çamaşır makinenizin kapağının tam olarak kapalı olduğundan emin olun. Bazen bu hatayı aşırı yüklemeden dolayı da alabilirsiniz. Makinenize attığınız çamaşırları azaltın.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  dE2 (Aç/kapa On/Of Düğmesi) : Makinenizin fişini prizden çekip 5 dakika kadar bekleyiniz. Prize tekrar taktıktan sonra hata devam ederse servise başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  FE (Fan) – HE1, E5, 6E (Isıtıcı) : Bu her iki hata durumunda da servisinize başvurunuz.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE2 (Kurutma Isıtıcısı) : Makinenizdeki sıcaklık sensörleri kurutucudan kaynaklanan aşırı ısınmayı algılayıp kurutma ünitesini otomatik olarak kapatmıştır. Bu sorun genellikle hava akımındaki azalmadan dolayı kaynaklanır.
 1. Çamaşır makinenizin tamburunda yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. tamburun üst kısmında dikey olarak elinizin sığacağı kadar boşluk olmalıdır.
 2. Bazı kumaşlar kurutma için uyumlu değildir. Kıyafetlerinizin kurutma için uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HE3 (Buhar Fonksiyonu) : Buhar fonksiyonu tam olarak çalışmamaktadır, bu hatayı mühendisin görmesi gerekmektedir. Servise başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  HOT (Cihaz Çok Sıcak) : Bu bir hata değildir, makinenizin fanı yeterli sıcaklığa gelene kadar çalışmaya devam edecektir. Gerekli soğukluğa ulaştığında ise kapağın açılmasına izin verecektir.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  LE – LE1 – E9 – 11E – LC – LC1 (Düşük Su Seviyesi Hatası) : Çözüm için; 
 1.  Boşaltma hortumunun seviyesinin çamaşır makinenizin taban seviyesinden daha aşağıda ol-ma-dığını kotrol ediniz.
 2. Boşaltma hortumunun ucunun yere yerleştirildiğinden ve tıkalı olmadığından emin olun.
 3. Ayrıca bir su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin.

 • Samsung Çamaşır Makinesi  OE, OF, E3, OC (Taşma) : Çok fazla deterjan eklenmiş olabilir. Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyin ve tekrar çalıştırın. Makinenizin boşaltma sistemi fazlalığı boşaltacaktır.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  Sud (Çok fazla Köpük Tespit Edildi) : Makineniz bu hatayı kendi başına telafi etmeye çalışacaktır. Şayet olmazsa makinenizdeki Eco drum clean modunu ya da pamuklu giysiler modunu, herhangi bir deterjan eklemeden, çalıştırınız.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  tE, EC, tE1, tE2, tE3 (Sıcaklık Sensörü) : Makinenizin fişini çekip, 30 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırın. Hata devam ederse, servisinize başvurun.
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UC (Besleme geriliminde dalgalanma) : Makinenizi kapatıp, 30 saniye kadar bekleyip tekrar açın. Yeni bir program seçip başlatın. Güç kablosunun doğru bir şekilde takılı olup olmadığını kontrol edin. 
 • Samsung Çamaşır Makinesi  UE, E4, Ub (Dengesiz Yükleme) : Bu bir hata değildir. Tamburunuzda kıyafetlerinizden biri dönme esnasında tamburun dengesini bozmaktadır ve dönme makineniz tarafından yavaşlatılmıştır. Ayrıca makinenizin düz bir zeminde dengede olduğundan emin olunuz.

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

BOŞH ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

 1. Bu makale Samsung’a ait resmi web sitesinden Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları sayfasından  Türkçe’ye çevrilmiştir.

En çok karşılaştığınız Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları yorumda paylaşarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yazılar

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ; Instagram fotoğraf paylaşımı, canlı yayın yapma, durum paylaşma ve video paylaşımı özellikleriyle öne çıkan ve şu...

Tango Hesabı Nasıl Silinir Güncel

Tango kullanıcılarının en çok zorlandığı konulardan bir tanesidir. Tango kullanıcıları hesaplarını silmek için internet üzerinde "Tango hesabı nasıl silinir", tango hesap silme...

Dizi Nasıl İndirilir Cep Telefonu Bilgisayar %100

Cep telefonlarına ve bilgisayarlara "Dizi Nasıl İndirilir" bir çok dizi severin cevabını merak ettiği sorulardan bir tanesidir. En sevdikleri dizileri ya zaman...

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Kesin Çözüm

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor ; İnternet cep telefonu kullanıcıları için vazgeçilmez bir unsurdur. İnternetin olmaması cep telefonunu adeta devre dışı bırakmaktadır. Özellikle operatöre...

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma Tüm Modeller

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma Tüm Modeller ; Samsung Galaxy cep telefonlarında ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır.  Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S7, Galaxy...

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Silme ; Belirli konularda açılan Facebook sayfaları sayesinde bir çok Facebook kullanıcısı ilgilendikleri konularla ilgili bir çok gönderiye ulaşabilmektedir. Bu...

Samsung Müşteri Hizmetleri – Samsung Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Samsung Müşteri Hizmetleri - Samsung Çağrı Merkezi Telefon Numarası ; Dünyaca ünlü Koreli teknoloji devi Samsung bir çok elektronik alanda faaliyet göstermektedir....

WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme

WhatsApp dünyanın bir numaralı anlık mesajlaşma uygulamasından bir tanesidir. WhatsApp uygulaması cep telefonu numarası ile aktif hale gelir ve kullanılır. Uygulamayı cep...

Badoo Hesap Silme Nasıl Yapılır Güncel

Badoo uygulamasını beğenmeyip daha sonra silmek isteyen Badoo kullanıcılarının Google da arama yaptığı konulardan bir tanesidir. Bir çok sosyal medya uygulaması gibi...

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır ; Akıllı telefonlarda aynı anda iki kişiden fazla telefon görüşmesini sağlayan bir sistemdir. Akıllı cep telefonlarına sahip...

WhatsApp Profilime Kim Bakmış

WhatsApp Profilime Kim Bakmış ; WhatsApp dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp ile video, fotoğraf, belge gönderilebildiği gibi sesli ve görüntülü aramada...

Klavyede Derece İşareti Kopyala

Klavyede Derece İşareti Kopyala ; Derece İşareti sıcaklık değerleri belirtilirken ya da açı değerleri belirtilirken kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse "Bir üçgenin iç...

Deep Freeze Kaldırma

Deep Freeze Kaldırma ; Deep Freeze yüklü bilgisayar yada laptaplarda bir çok kişinin başına sorun olan bir konudur. "Deep Freeze Kaldırma" bilgisayarınızda...

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Vodafone Numara Engelleme Vodafone abonelerinin bazı durumlarda ihtiyaç duyduğu bilgilerden bir tanesidir. Sizleri rahatsız eden kişileri, istemediğiniz çağrıları yada mesajları engellemek, yada...

Gmail Şifre Değiştirme 3 Adımda Nasıl Yapılır

"Gmail Şifre Değiştirme" işlemini Google ayrı bir linkte yapmaktadır ve halihazırda kullandığınız şifreyi de bilmeniz gerekmektedir. Gmail günümüzde en fazla kullanılan e-posta servislerinin...

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Instagram'ın yeni özelliğinden bir tanesidir. BIP ve WhatsApp'dan sonra Instagram da grup görüntülü konuşma özelliği ile grup görüntülü...

LG Telefona Format Atma

LG Telefona Format Atma ; LG cep telefonunuz zamanla yavaşlamış, donma problemleri ortaya çıkmış, yada başka nedenlerden dolayı işlevini yeterince yerine getiremiyor olabilir....

Lovoo Hesabı Nasıl Silinir Güncel

Lovoo uygulaması insanların birbirleri ile tanışıp konuşmasını sağlayan, kısaca çöpçatan uygulamasıdır. Lovoo uygulaması ile uygulamaya üye olan kişiler, uygulamanın konum tespitine izin...

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır

Letgo hesap silme ; Letgo çok çeşitli eşyaların satıldığı bir uygulamadır. İlk olarak hizmet vermeye başladığı dönemde sadece 2. el eşyaların satıldığı bir...

Aura Ne Demek? Aura Renkleri Nelerdir?

Aura, insan bedeninde var olan enerjilerle ilgili bir kavramdır. Ancak gizli ve asla bilmediğimiz enerjilerle değil, vücudumuzdaki artı ve eksi yüklerle ilgilidir. Evren üzerinde...