Blog

Samsung Cep Telefonu Özel Mod Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanan herkes, dosyalarını, resimlerini gizli klasör yaparak gizlemek ister. Özellikle son yıllarda telefonlar çocukların elinde olduğu için, girmedikleri yer kalmıyor. Bu durumda ailelerin biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Sadece birkaç adımla gizlemek istediğiniz dosyaları gizli klasör yapabilir ve istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Samsung markasına ait telefon menüleri genellikle bütün modeller de aynıdır. Çok kolay bir işlemle bu adımları izleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için yeni bir uygulama satın almaya da gerek yoktur. Android işletim sistemi ile çalışan tüm Samsung telefonlarda bu özellik, ücretsiz olarak telefonunuzdan değiştirebileceğiniz yöntemle kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

Dosyalar Nasıl Gizlenir?

Öncelikli olarak telefonunuzun ayarlar menüsüne girmelisiniz. Menüye girdikten sonra kişiselleştirme sekmesine tıklamanız gerekiyor. Göreceğiniz özel mod kısmı, sizin belirleyeceğiniz şifre ile otomatik olarak devre dışı bırakmanız mümkün. Özel modu açık unutmamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Gizlemek istediğiniz dosyalarınızın üstüne uzun süre basılı tuttuktan sonra, hepsini tek tek seçerek özel moda taşı seçeneğine tıklayarak seçmeniz gerekiyor.

Özel Modu İstediğimiz Zaman Kapatıp Açmamız Mümkün Mü?

Dosyalarınızı, resimlerinizi veya herhangi bir evraklarınızı gizlemek istemediğinizi düşündüğünüz an özel mod seçeneğini aktif veya pasif hale getirerek kapatmanız mümkün.

Samsung Cep Telefonu Özel Mod

Özel modu aktif hale getirmeden sadece gizlemek istediğiniz dosyanın adını değiştirerek de uygulamaları gizlemeniz mümkün. Bu da ikinci bir seçenek olarak tercih ediliyor. Öncelikle dosyanın üstüne gelerek yeniden adlandıra tıklamanız gerekiyor. Dosyanın adını .mobodaemon yapıp kaydettiğiniz zaman dosyanın görünmediğini görmüş olacaksınız.

Telefonunuz sizden habersiz kurcalayanlar veya çocuklarınız orada herhangi bir dosya olduğundan tamamen habersiz olacaklar. Bu dosyaları yeniden göstermenin bir yolu da var. Dosyanızın bulunduğu klasöre gelerek ayarlara tıklamanız gerekiyor. Burada yer alan gizli dosyaları göster seçeneğine tıklayarak daha önce gizlediğiniz tüm dosyaları görmeniz mümkün. Gizli dosyaları göster seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Ama unutmamanız gerekir ki bütün gizlediğiniz dosyalar görünecektir. Bu adımlar sayesinde dosyalarınızı rahatlıkla gizleyebilir, göstermek istediğiniz zaman da birkaç tıklama yaparak tekrar aktif hale getirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Samsung Cep Telefonu Özel Mod

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu