Blog

Samsung Ekran Görüntüsü Alma En Kolay Yolları

İster biraz daha sonrası için bilgi saklamaya çalışıyor olun ister karşılaştığınız bir şeyi paylaşmak istiyorsanız, bugünlerde akıllı telefonlarımızda ekran görüntüsü alma yeteneğinden daha kullanışlı bir özellik bulmak zor. Neyse ki, çoğu Android üreticisi bu süreci standart hale getirdi, bu nedenle Samsung Galaxy telefonda ekran görüntüsü almayı öğrenmek çocuk oyuncağıdır.

Samsung Galaxy S veya Note telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır

Samsung telefonla ekran görüntüsü almanın birçok yolu vardır; biri oldukça açık ve diğer iki yol… biraz daha az. Aşağıda bu üç yöntemin tamamında size yol göstereceğiz.

Not: Bu yöntemler, son dört yılın en modern Galaxy A modelleri ile birlikte Galaxy S ve artık kullanılmayan Note serileri de dahil olmak üzere çoğu Samsung Galaxy akıllı telefon için geçerlidir. Telefonunuz dört yaşından büyükse, diğer ikisini değil, yalnızca aşağıdaki tuş kombinasyonu ekran görüntüsü yöntemini destekleyebilir.

samsung ekran goruntusu alma
samsung ekran görüntüsü alma

Tuş kombinasyonunu kullanarak Samsung telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır

Çoğu Android akıllı telefon gibi, bir Samsung telefonda hızlı bir ekran görüntüsü almak, güç düğmesini ve ses düğmesini alışması biraz zaman alabilecek hızlı bir hareketle birleştirir. Ama bir kez ustalaştıktan sonra, bir daha asla kaçırmayacaksın.

 1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz içeriği açın.
 2. Aynı zamanda, güç ve ses kısma düğmelerine bir saniye basın ve bırakın.
 3. Düğmeleri bir saniyeden fazla basılı tutarsanız, telefonunuzun güç düğmesiyle uzun basma eylemi başlatacağını veya sesi kısacağını unutmayın. Ekran görüntüsü almak için düğmeleri bir saniye basılı tutmanız yeterlidir.
 4. Ekran görüntüsü, ekranda beliren alt çubuktan (en sağdaki düğme) anında paylaşılabilir olacak veya bunun yerine ona bildirim gölgesinden erişebilirsiniz.
 5. Ayrıca ortadaki düğmeyi kullanarak bir düzenleme moduna geçebilirsiniz. Bu, paylaşmadan veya kaydetmeden önce ekran görüntüsünü kırpmanıza ve çizmenize olanak tanır.

Avuç içi kaydırma kullanarak Samsung telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır

 1. Ekran görüntüsü almak için içeriği açın.
 2. Elinizi telefonun sol veya sağ kenarına dikey olarak yerleştirin ve tek hareketle ekranla temas halindeyken ekran boyunca kaydırın.
 3. Bu yöntem işe yaramazsa, Ayarlar , Gelişmiş özellikler , Hareketler ve hareketler’e gidin ve Palm ile yakalamak için kaydırmanın açık olduğundan emin olun .
 4. Ekran görüntüsü, ekrandaki araç çubuğundan veya bildirim gölgesinden tam olarak aynı şekilde kaydedilir, paylaşılabilir ve düzenlenebilir.

Bixby Voice kullanarak bir Samsung telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır

Düğmeleri veya avuç içi kaydırmayı kullanmak için telefonunuzu alamıyorsanız, Bixby Voice ekran görüntüsü almak için kullanılabilir.

 1. Ekran görüntüsü almak için içeriği açın.
 2. Varsayılan olarak, bir kez açtıktan sonra düğmeye uzun basıldığında Bixby Voice başlatılır.
 3. Arayüz etkinleştirildiğinde “ekran görüntüsü al” deyin.
 4. Bixby yöntemi ile diğer yöntemlerin anında düzenleme yeteneklerini kaçırırsınız. Bununla birlikte, ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız “ekran görüntüsü alın ve Twitter’da paylaşın” gibi komutları bir araya getirebilirsiniz.

“Kaydırma yakalama” ile daha fazlasını yakalayın

Ekran görüntüsünü nasıl başlatırsanız başlatın, yakaladıktan sonra ekranın altında “ekran yakalama” dahil bir dizi seçenek göreceksiniz. Bu düğme – sol tarafta, içinde aşağı bakan oklar bulunan bir kutu – telefonun ekrandaki içerikte gezinmesini ve birden fazla ekran görüntüsü almasını sağlar ve daha sonra her şeyi bir arada gösteren uzun bir ekran görüntüsünde birleştirilir. Bu, tam bir web sayfasını, bir dizi adım adım yol tarifini veya uzun bir restoran menüsünü yakalamak için çok kullanışlıdır. Samsung telefonları yıllardır bu özelliğe sahipken Google, Android 12’de yerel olarak kullanıma sunmaya başladı .

Kaydırma yakalama düğmesine istediğiniz kadar dokunmanız yeterlidir – ekranın alt kısmına ulaştığınızda otomatik olarak duracaktır. Ve işiniz biter bitmez ekran görüntüsünü tıpkı diğerleri gibi paylaşabilir, düzenleyebilir veya kaydedebilirsiniz.

Birazcık dokunmadan tasarruf etmek için, bir belgenin veya sayfanın tamamını tek bir hamlede yakalamak için kaydırma düğmesini de basılı tutabilirsiniz.

Ekran görüntülerinize daha sonra erişmek için, başlatıcınızın uygulama çekmecesinde bulunan Samsung Gallery uygulamasına gidin. Ekran görüntüleri ana film rulosuna kaydedilir, ancak Albüm sekmesine gidebilir ve tüm ekran görüntülerinizi Ekran Görüntüsü albümünün içinde tek bir yerde bulabilirsiniz.

(Ayrıca bakınız: bilgisayarda ekran görüntüsü alma

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu