Blog

Samsung Ekran Görüntüsü Alma En Kolay Yolları

Bu yazımızda sizlerle Samsung Ekran Görüntüsü Alma yani ss işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Akıllı cihazlar ile beraber bireylerin hayatlarına giren terimlerden bir tanesi ekran görüntüsü olmuştur.

Samsung başta olmak üzere birçok telefon markasında alınabilecek olan ekran görüntüsü, kimi zaman başka yerde kullanabilmek, kimi zaman da hatıra olarak saklayabilmek amacı ile alınır. Samsung ekran görüntüsü alma (tüm modeller) işlemi oldukça basit bir kaç adımı takip etmekten geçer. (Ayrıca bakınız: bilgisayarda ekran görüntüsü alma

Ekran Görüntüsü Nedir?

Ekran görüntüsü alındığı zaman zarfında cep telefonu ekranında hangi görüntü var ise bu görüntünün galeriye fotoğraf olarak kaydedilmesi anlamına gelir. Ekran görüntüsünün yanında ekran kaydı alabilmek de mümkün olurken bunun için bazı cihazlarda ek bir uygulamaya gerek duyulur.

Ekranda bulunan görüntünün fotoğrafının anlık olarak çekilmesi olarak da tanımlanabilecek olan ekran görüntüsü, Samsung cihazlarda oldukça basit bir şekilde alınabilir. Bu görüntü alındıktan sonra galeriye kaydedilir ve kullanıcı fotoğraf üzerinde dilediği şekilde oynama yapabilir.

Güç ve Menü Düğmesi ile Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Samsung cihazlarda ekran görüntüsü almak isteyen bir kullanıcının deneyebileceği ilk yöntem güç düğmesi ve menü düğmesine aynı anda basmaktır. Her iki düğmeye aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınır ve görüntü cihazın galerisine kaydedilir

Güç düğmesinin sürekli olarak bu işlemden etkilenmemesi için Samsung tarafından geliştirilmiş olan bir diğer yöntem, el hareketi ile ekran görüntüsü almaktan geçer. Sürekli olarak ekran görüntüsü almak güç ve menü düğmelerinin bir süre sonra içeri göçmesine neden olur. Bu sebeple diğer yöntem de tercih edilebilir.

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung cihazlarda; Ayarlar, Hareketler ve İşaretler, Ekranı Yakalamak İçin Avuç İçinizle Kaydırın adımlarının takip edilmesi durumunda, el hareketi ile ekran görüntüsü alabilmek mümkün olur. Bu yöntemi kullanabilmek için bir elle cihaz tutulurken diğer elin avuç içi ekran üzerinden geçirilmelidir.

Diğer yönteme göre daha hassas olmasından kaynaklı olarak, düğmelerin kullanılmasının önüne geçen bu yöntemde el hareketleri bazen istenmeyen görüntülerin alınmasına da neden olabilir. Bu özelliği ayarlar menüsünden aktif etmek ya da devre dışı bırakabilmek mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu