Blog

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma Tüm Modeller

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma Tüm Modeller ; Samsung Galaxy cep telefonlarında ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır.  Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S7, Galaxy S6 EdgeSamsung Galaxy S5Galaxy S4 ActiveSamsung Galaxy S4,  Samsung Galaxy S6Galaxy Note 4Galaxy Note 3Galaxy Note 2Galaxy Note ve Samsung Galaxy S8 gibi modeller de ekran görüntüsü aynı şekilde alınmaktadır. Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma ;

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma 1. Yol

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma ; Samsung Galaxy cep telefonlarında ekran görüntüsü almanın iki yolu vardır. Bunlardan birincisi şu şekildedir; Samsung Galaxy cep telefonunuzun Güç Düğmesi ve Menü Tuşuna aynı anda basınız. Aynı anda bastığınız zaman fotoğraf çekme sesine benzer  bir ses duyacaksınız. (Bu sesi duyamaz yada cep telefonunuzun ekran kilidi devreye girerse işlemi başarı ile gerçekleştirememişsiniz demektir.) Cep telefonunuzun ekran görüntüsünü almış oluyorsunuz. Alınan ekran görüntüsü cep telefonunuzda Galeri > Albüm > Screenshots (Ekran Görüntüleri) klasörüne kayıt edilecektir.

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma 2. Yol

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma ; Cep telefonunuzun Güç Düğmesi yada Menü Tuşunda herhangi bir sıkıntıdan dolayı cep telefonunuzun ekran görüntüsünü alamıyor iseniz ikinci yolu kullanarak da cep telefonunuzda ekran görüntüsü alabilirsiniz. Samsung Galaxy cep telefonlarında ekran görüntüsü almanın ikinci yolu ise şu şekildedir; Samsung Galaxy telefonunuzu bir elinizde tutarken diğer elinizin kenarı ile ekranın üzerinde soldan sağa yada sağdan sola hareket ettirmenizdir. Bu şekilde de ekran görüntüsü alınabilir. Alınan ekran görüntüsü Samsung Galaxy cep telefonunuzun Galeri > Albüm > Screenshots (Ekran Görüntüleri) klasörüne kayıt edilecektir.

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma

Eğer elinizi ekranda kaydırma yöntemi ile ekran görüntüsü alamıyor iseniz Samsung Galaxy cep telefonunuzda küçük bir ayar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarı yapmak için Ayarlar > Hareketler ve İşaretler > Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın özelliğini seçerek eliniz ile ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirmiş oluyorsunuz. Eğer bu ayarları yaptığınız halde ekran görüntüsünü elinizi kaydırarak alamıyor iseniz cep telefonunuzun ekranında mekanik bir sorun bulunabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma her iki yolda da çok basittir. Bu yollar dışında ekran görüntüsü almak için Android uygulamalarda bulunmaktadır. Google Play Store da yapacağınız küçük bir arama ile Ekran Görüntüsü alma uygulaması bulabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu