Blog

Samsung Galaxy A30 Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy A30 Ekran Görüntüsü Alma konusuna değineceğiz. Samsung markasına ait olan A serileri gündeme geldiği günden itibaren çok büyük ilgiyi üzerine toplamayı başarmıştır. Aynı zamanda bu telefonların hem performans hem de bütçe için uygun içerikte olması daha da yoğun bir ilgiyi üzerine çekmesine yardımcı olmuştur. Her telefonda yer aldığı gibi bu model telefonda da ekran görüntüsünün fotoğrafının elde edilmesi mümkündür. Böylelikle bu fotoğraf birçok sosyal ağ üzerinden de rahatlıkla paylaşılmaktadır. Peki, Samsung Galaxy a30 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl gerçekleşmektedir? Kısaca bir göz atalım…

İlk Adım: Palm Swipe ile Ekran Görüntüsü Almak

Bunun için ilk önce telefonunuzun ayarlar kısmına girerek işe başlamanız gerekecektir. Ayarlar kısmında yer alan gelişmiş özellikler sekmesine tıklayın. Ardından Palm‘ı etkin bir hale getirerek ekranı yakalamaya çalışın. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz fotoğraf ya da başka bir dosyayı açın ve bu esnada elinizi tam dikey olacak şekilde tercihe göre ekranın sağ kısmına ya da sol kısmına yerleştirin. Son işlem olarak avuç içiniz ekrana değmiş olacak bir şekilde kaydırmayı başarın. Eğer bu esnada ekranda yanıp sönme gibi bir işlem gerçekleşiyorsa fotoğraf galeriye yüklenmiş demektir. (Bu işlemi birçok kişi yapmaya çalışırken elini kaydırmakta ve başaramamaktadır)

İkinci Adım: Hızlı Menü Yardımı ile Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy A30 Ekran Görüntüsü Alma

Fotoğrafını elde etmek istediğiniz görüntü açıkken, karşınızdaki ekranı tam üst kısmından hafifçe aşağı doğru çekin. Ardından karşınıza bir arayüz çıkacaktır ve bu yüzde ekran görüntüsünün alınması gerektiği komutunu kullanmanız gerekecektir. Aynı şekilde ekranda yanıp sönme gibi bir işlem gerçekleşiyorsa fotoğraf galeriye yüklenmiş demektir.

Üçüncü Adım: Tuşları Kullanarak Ekran Görüntüsü Almak

Son adımda da ilk olarak diğerlerinde yapıldığı gibi ekran görüntüsü alınmak istenen fotoğraf ya da video açılmalıdır. Ardından aynı anda hem telefonun ses tuşlarının yer aldığı noktaya hem de telefonun güç noktasına basılmalıdır. Ekran görüntüsünü alındığına dair telefondan deklanşör sesi çıkacaktır. Böylelikle basit bir şekilde görüntünün galeriye kaydedilmesi sağlanacaktır. Bu üç yöntemde göz önüne alındığında en kolay ve en bilinen yöntem üçüncü yöntemdir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu