Blog

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazımızda sizlerle Samsung Galaxy A50 ekran görüntüsü yani ss alma nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Akıllı telefon kullananlar için sıkça karşılaşılan soru telefonda ekran görüntüsünün nasıl alındığıdır. Hızlıca kaydetmek istediğiniz bir bilginin, fotoğrafın ekran görüntüsünü alarak galerinize eklemek mümkündür.

Çoğu telefonda ekran görüntüsü almak için aynı fonksiyon kullanılabilse de telefonun sürümüne ve özelliklerine bağlı olarak ekran görüntüsü alma seçenekleri değişkenlik gösterebilir. Telefona göre ekran görüntüsü tuş takımını kullanarak, telefonun dokunmatiği ile ya da ekranı el yardımı ile tarayarak alınabilir. Samsung Galaxy A50 ekran görüntüsü alma işlemi de birden fazla yolla gerçekleştirilebilir. (Ayrıca bakınız: Samsung A20 ekran görüntüsü alma)

Palm Swipe İle Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Palm Swipe yöntemi ile aşağıdaki adımları takip ederek içeriğinizin ekran görüntüsü alıp, görüntüyü galerinize kaydedebilirsiniz.

  1. Telefonunuzun ayarlar bölümünü açınız.
  2. Ayarlar menüsündeki gelişmiş özelliklere giriniz.
  3. Palm özelliğini aktif hala getiriniz.
  4. Ekran görüntüsü almak için elinizi ekranın her iki kenarına dikey bir şekilde yerleştiriniz ve elinizi telefonunuz avcunuzun kenarlarına değecek şekilde kaydırınız.
  5. Ekran görüntünüz galerinize düşecektir.

Palm Swipe özelliğini kullanırken telefonun dokunmatik özelliğinden kaynaklı farklı bir menüye giriş, arama yapma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Ekran görüntüsü almak için bu özelliği kullanmak istemezseniz tekrar ayarlar kısmından Palm özelliğini kapatabilirsiniz. Bu özellik sizin için zahmetli geldiği takdirde hızlı menü ya da tuş takımı ile daha seri ve kolay ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Tuş Takımı Yardımı İle Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntünüzü telefonunuzun tuş takımını kullanarak alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun ses ayarı tuşu ile açma kapama tuşuna eş zamanlı olarak basılı tutmak ve ekran görüntüsünü alınana kadar beklemek yeterlidir. Görüntü alındığı zaman telefonunuz galerisine kaydedilir.

Hızlı Menü Özelliği İle Ekran Görüntüsü Alma

  1. Ekran görüntüsü almak için, telefonun ekranının üst kısmından aşağı doğru menüyü kaydırın.
  2. Menü açıldığı zaman ekran görüntüsünü al seçeneğine dokunun.
  3. İstediğiniz içeriğin ekran görüntüsü telefonunuzun galerisine kaydedilecektir.

Akıllı telefonunuzun ekran görüntüsünü bu üç yöntemden dilediğinizi kullanarak alabilir, görüntüleri istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu