Akıllı TelefonlarSamsung

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Teknoloji devi olan Samsung hızını kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Şimdide Samsung Galaxy S9 üzerinde çalışmalara başlandı. Güney Kore’den gelen bilgilere göre Samsung’un önümüzdeki yıl çıkaracağı olan amiral gemisi için erkenden çalışmalara başladığı söyleniliyor. Güney Koreli şirketin yeni akıllı telefonu olarak Galaxy S9 modelini piyasaya sürmek için kollarını sıvadığı hakkında söylentiler medyada yankılanıyor.

Samsung Galaxy S9

Samsung Yeni Amiral Gemisi S9’da Beklenen Özellikler

Gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S9 modelinde Note 8 telefonda kullandığı çift arka kamera özelliği de S9 modelinde yer alacak. Galaxy S9’un 5.8 inç boyutunda süper amoled ekranı 2.960 x1.440 piksel (2K) çözünürlüğü ile sunulacağı bekleniyor. S9+ modelinde ise 6.2 inç bir ekrana ve aynı çözünürlükte bekleniyor. Samsung, bölgelere göre değişiklik gösteren işlemci geleneğini bozmadan bu telefon modelinde de sürdürecek. Galaxy S9’lar bazı ülkelerde Samsung firması olarak geliştirilen Exynos 9810 işlemciyle çalışacağını da eklemek istiyoruz.

Samsung Galaxy S9

Samsung’un Yeni S9 Modellerinde 2 Farklı Versiyon Yayınlayacak

Galaxy S9, iki farklı versiyonda piyasaya sürülecek Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilmekte olan 7 nanometre mimariye sahip işlemciler ile kullanıcılar tarafına çıkacak. Samsung Galaxy S9 modelinde toplamda sekiz adet çekirdeğe sahip olacak. Dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere yayınlanacak. Parmak izi sensörünün de ana ekrana entegre edilecek şekilde olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam eden Samsung firması yeni modellerinde de çerçeve kalınlığının daha da azaltabileceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S9

S9 ve S9 + Arasında Nasıl Bir Fiyat Farkı Olacak?

Son zamanlarda artan kur ve vergi sebepleriyle fiyatlar bir hayli artan son model akıllı cep telefonları Samsung’un yeni çıkaracağı olan serisinde de geçerli olacağı tahmin ediliyor. Cihazların Amerika fiyatları 990 dolardan başlayacağı söyleniliyor. Ülkemizde eklenecek vergiler ile birlikte cihazların fiyatı 5000 Türk liranın üstünde olması bekleniyor.  Genel bir değerlendirme yaparsak Samsung Galaxy S8 serisinde kullanılacak özelliklerle hemen hemen aynı olacağını tahmin ediyoruz. Farklı olarak ekran çözünürlüğü çift arka kamera özelliği ve parmak izinin ekran dahilinde olduğu görülüyor. Kısacası beklenen telefon modeli pek farklı özelliklerle geleceği söylenemez.

Samsung Galaxy S9


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.