Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Samsung Note 9
Akıllı Telefonlar 179 views 0

Samsung Note 9’un Az Bilinen Özellikleri

Bu yazımızda Samsung Note 9’un az bilinen veya hiç bilinmeyen özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu telefon çıkalı aylar oldu ve bir dünya incelemesi yapıldı; kamera testleri, video testleri, performans testleri..  Yani aklınıza gelebilecek tüm incelemeleri zaten yapıldı. Ve bu telefona ilgisi olan kişiler telefon hakkındaki özellikleri şimdiye kadar çoktan öğrenmişlerdir. O yüzden teknik özelliklere filan hiç girmeyeceğiz. Telefonu kullanırken size pratiklik kazandıracak özelliklere değineceğiz. İlk olarak en beğendiğim özelliklerden biriyle başlamak istiyorum.

Samsung Note 9 Çift Ses Özelliği

Samsung Note 9’daki çift ses özelliği sayesinde birden fazla bluetooth cihazı aynı anda telefona bağlayabiliyorsunuz. Diyelim ki; 1 adet bluetooth hoparlör ve 1 adet bluetooth kulaklığınız var. “Bluetooth 5” sayesinde bunların ikisine aynı anda bağlanabilirsiniz. Nasıl mı? Cihazları bluetooth üzerinden eşleştirdikten sonra menüdeki 3 noktaya (ayarlar) dokunarak “Çift Ses”i açın. Bu özelliği açtığınız zaman herhangi bir müziğe girdiğinizde iki cihazdan aynı anda ses gelmeye başlayacak. Bu sayede birden fazla bluetooth hoparlörden, kulaklıktan aynı anda ses alabileceksiniz. Özellikle minik bluetooth hoparlörlerin bir kaçını birleştirdiğiniz zaman ses seviyesi ciddi anlamda artacaktır.

Kamera Üzerinden Anında Çeviri Özelliği

Kamerayı açtığınızda Bixby Vision (göze benzer) ikonuna dokunun, daha sonra ekranda çevirmek istediğiniz metni kameraya gösterin. Menüden “Türkçeye Çevir”e dokunun. Ekrana yansıyan metin anında “Google Translate” sayesinde Türkçeye çevrilecektir. Sadece İngilizceden değil diğer dünya dillerinden de saniyeler içerisinde çeviri yapabilmeniz mümkün.

Samsung Note 9 Ultra Ağır Çekim Özelliği

Bu özellik sayesinde ilginç ağır çekimler yapabilirsiniz. Kaydettiğiniz videoda “Düzenle” kısmında ağır çekiminizden döngü oluşturabilir, ters şekilde akmasını sağlayabilirsiniz. Çok ilginç görüntüler çıkabiliyor. Ve bu görüntüyü çevrenizle paylaşabilirsiniz.

Video Düzenleme ve Filtre Ekleme, Sivilce Temizleme

Kamera ile ilgili özellikle Instagram’ı aktif olarak kullanan kişilerin oldukça seveceği bir özellik daha var. Herhangi bir videoya girdiğinizde “Kalem” işaretine tıklayın. Video düzenlemek için epey seçenek çıkacak.

Örneğin; 1 dakikalık video çektiniz fakat bunun 15 saniyesini Story’nizde paylaşmak istediniz. Buradan “15 saniyelik” kısmını kalem ile dokunarak seçip, ayırabiliyorsunuz.

Instagram’ın standart filtrelerinden sıkıldıysanız yine bu ekranda farklı birçok filtreyi kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde sivilce olabilir, bunları fotoğrafta düzenlemek gayet kolay olmasına rağmen video üzerinden bunları temizlemek baya zordur. Ama bu özellik sayesinde otomatik yapabilirsiniz.

“Güzel Yüz” seçeneğine gelip “Rötuş”u aktif ettiğinizde yüzünüzdeki sivilceleri, siyah noktaları videodan temizliyor.

Dilerseniz videolarınıza müzik ekleyebiliyorsunuz. Bir kaç tane hazır müzik var isterseniz bunları kullanın, isterseniz “Arka plan müziği ekle” kısmından istediğiniz farklı bir müziği de seçebiliyorsunuz.

Canlı olarak ön izlemesini görüp kaydedebiliyorsunuz daha sonra isterseniz paylaşabilirsiniz.

Uygulamaları Listele Özelliği

Bu özellik basit fakat kullanım konforunuzu arttıracak bir özelliktir. “Son uygulamalar > 3 nokta ayarlar > Liste görünümü” dediğinizde, çok daha sade son uygulamalar görünümüne sahip oluyorsunuz. Üst üste gelen sekmelerde boğuşmak yerine bu sayede uygulamalar arasında basit bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.