Bilgi

Samsung Smart TV Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

Samsung marka cihazınızın kurulumu sırasında her detay sorunsuz şekilde yapılmasına ve kullanmaya başlamanıza rağmen bazen wifi sorunu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Kesin olarak neden kaynaklandığını anlamak zor olmasına karşılık sorunu görmeye başladıktan sonra bazı hizmetleri almanız engellenir.

Tv üzerinden wifi kullanımı gerekli olduğunda internet ağlarının bulunamaması, bulunmadığı halde aramalardan çıkış yapılması veya bulunmasına rağmen internete bağlanma konusunda hata vermesi bu eksiklikler arasında bulunur.

Eksiklikleri gidermek için televizyonunuzun wifi konusunda var olan sıkıntısını gidermek gerekir. Yeni nesil televizyonlar ve donanımların birçoğu internet bağlantısı olmadan kullanılmadığından bu hata oldukça önemlidir.

Arama Sırasında Kapanması veya Bağlanma Hatası

Cihazınızla internete bağlanmak istediğinizde ilerlemeniz gereken menüden ilerlemenize rağmen hata ile karşılaşabilirsiniz. Yine de hata ile karşı karşıya kalındığında doğru menüden işlem yaptığınız konusundan emin olmalısınız. Bunun için bağlantının kontrol edilmesi için doğru adımlar şunlardır:

  • Wifi direct yazan tuşa basmalısınız,
  • Soft ap yazan kısmı aktif etmelisiniz,
  • Ağ arama kısmından arama yapmalısınız.

Buraya kadar doğru ilerlemesine karşılık yine de hata ile karşılaşanların ciddi bir sorunla karşılaştıkları kesindir. Çünkü ilerlenen adımlar doğru olmasına karşılık ağa bağlanamama durumu yaşanıyor olduğu fark edilir.

Samsung Smart TV Wi-Fi Sorunu
Samsung Smart TV Wi-Fi Sorunu

Sorunun Çözümü Nasıldır?

Sorunla karşı karşıya kalanların yapması gereken gizli menüden ilerlemek olmalıdır. Gizli menüye girmek için de standby konumunda olan kumandanın bu konumundan çıkmadan Info yazan kısma basmalısınız.

Info dan sonra izlenmesi gereken menü Menu ve Mute olacaktır. Son olarak da power tuşuna dokunmalısınız. Bunları yaparken tuşlara sırayla basılması gerekir. Gizli moda alındıktan sonra wifi için gerekli olan kısma ulaşmanız son derece kolaydır.

Wifi Ayarlarının Yapılması

Çıkan ekranda Options yazacağından bu kısma geçilmelidir. Sub options yazan başlığın en altında wifi region vardır. Bunun A seçeneğinde olduğundan emin olmalısınız. Aksi durumda bağlantı sorununun giderilmesi mümkün olmayacaktır. Bu işlemlerden hemen sonra eskisi gibi cihazınızın wifi özelliklerini kullanmaya başlamanız sağlanır. Pratik ve kesin çözüm olan bir yöntem olduğundan kolaylıkla ayarlamaya başlayarak seyir keyfinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca Samsung Müşteri Hizmetleri – Samsung Çağrı Merkezi Telefon Numarası içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu