Kapat
Sponsor Reklamlar
Samsung Telefona Format Atma
Android 23 views 0

Samsung Telefona Format Atma

Samsung Telefona Format Atma ; Samsung cep telefonunuz zamanla yavaşlamış, donma problemleri ortaya çıkmış, yada başka nedenlerden dolayı işlevini yeterince yerine getiremiyor olabilir. İşte bu gibi durumlarda Samsung marka cep telefonunuza format atarak; fabrika ayarlarına döndürme, resetleme gibi işlemler, cep telefonunuzu ilk ayarlarına döndürebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemlerle hemen hemen tüm modellerde Samsung Telefona Format Atma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Format atma yöntemi olarak iki yöntemden bahsedeceğiz. Birincisi Soft format dediğimiz yöntem, ikincisi ise Hard format dediğimiz bir yöntem. Şimdi Samsung Telefona Format Atma yöntemlerinden bahsedelim.

Samsung Telefona Format Atma Soft Format

Samsung model hemen hemen tüm cep telefonlarına Soft Format yine cep telefonu içerisinde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Soft format esnasında bilgilerinizin silinmemesi için varsa sim kart ve hafıza kartınızı çıkarınız. Daha sonra Soft format için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu Sıfırla > Her şeyi Sil adımlarınız uygulamayarak Samsung cep telefonunuza Soft Format atabilirsiniz.

Samsung Telefona Format Atma Hard Format

Samsung Telefona Format Atma

Hard format cep telefonlarında hiç açılmama, ekran donması, Android sisteminin hiç çalışmaması, telefonunuzun ayarlar menüsüne ulaşamadığınız zamanlar gibi daha büyük sıkıntıların olduğu zamanlar da tercih edilmektedir. Hard Format esnasında da sim kart ve hafıza kartınızı çıkarınız. Hard Format atmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Cep telefonunuzu tamamen kapatınız.
  2. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Power (Açma) tuşuna basınız.
  3. Cep telefonu açılırken Samsung logosu göründüğü zaman ise tuşlara basmayı bırakınız.
  4. Karşınıza Recovery yani Kurtarma ekranı gelecektir. Burada Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data / Factory Reset seçip Power (Açma) tuşuna basınız.
  5. Gelen ekranda Yes seçeneğini seçip Power (Açma) tuşuna basınız.
  6. Açılan ekranda Reboot System Now seçeneğini seçip Power (Açma) tuşuna basınız.
  7. Artık sabırla bekleme kısmına geldi. Cep telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır. Bu işlem ortalama 20 dakika sürebilir. Lütfen sabırla bekleyiniz ve şarjınızın en az %50 olduğundan emin olunuz.

Hemen hemem tüm modellerde Samsung Telefona Format Atma bu şekildedir. Format atma esnasında herhangi bir sıkıntı yaşadıysanız yoruma yazarak yardım talep edebilirsiniz.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.