Blog

Şekilli Sonsuzluk Emojileri ♾ (Lemniskat Eğrisi) Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk emojisinin internet dünyasında ve sosyal medyada birden fazla tasarımı bulunmaktadır. Sonsuzluk emojisi Facebook, Whatsapp, Google ve Twitter gibi farklı platformlarda daire içinde gibi birbirinden farklı çizimlerde kullanılmaktadır.

Şekilli Sonsuzluk Emojileri

Sonsuzluk emojileri farklı sosyal medya ve platformlarda aşağıda ki görsellerde ki gibi görünmektedir.

apple 1
Apple sonsuzluk işareti
google
Google
facebook
Facebook sonsuzluk işareti
whatsapp
Whatsapp sonsuzluk işareti
emojipedia
Emojipedia daire içinde sonsuzluk işareti
Joypixels
samsung
Samsung sonsuzluk işareti
twitter
Twitter sonsuzluk işareti
openmoji
Openmoji
microsoft
Microsoft sonsuzluk işareti

Sonsuzluk Emojisi Kopyala ∞

Sonsuzluk emojisini Mac ve Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Word ve Excel gibi Office programlarına kopyala ve yapıştır yöntemiyle kullanabilirsiniz.

Windows ve Mac Bilgisayarlarda Sonsuzluk İşareti

Windows klavye tuşları ile : Windows işletim sistemi bilgisayarlarda Office ve Excel gibi Office programlarında sonsuzluk işareti yapmak için Alt tuşuna basılı tutarken 8,7,3 ve 4 tuşlarına sırasıyla ve seri bir şekilde basmanız yeterlidir: Alt+8734= ∞

Şayet Alt ve 8,7,3,4 tuşlarını basıldığında işareti çıkmaz ise, Alt ve 2,3,6 tuşlarına basarsanız simgesini kullanabilirsiniz.

Windows ekleme yöntemi ile: Windows işletim sistemli bilgisayarlar da Word de sonsuzluk işareti yapmak için Ekle > Simge > Tüm simgeler yolunu izleyin. Açılan sekmede Yazı tipi kısmında Arial seçeneğini işaretleyin. Aynı sekme içerisinde Karakter kodu kısmına 221E yazıp Enter tuşuna basın. simgesi çıkacaktır.

word sonsuzluk isareti 1

Şayet Excel de sonsuzluk işaretini kullanmak istiyorsanız; Ekle > Tüm simgeler > Simge yolunu izleyin. Daha sonra açılan sekmede Yazı tipi Arial olarak belirleyin ve Karakter kodu kısmına 221E yazıp Enter tuşuna basın. ∞ simgesine ulaşacaksınız.

excel sonsuzluk 1

Mac bilgisayarlarda ∞ yapmak için Option ve 5 tuşlarına basmanız yeterlidir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu