Kapat
Reklam Alanı
Sinema 120 views 1

Senin Adın 2017

Senin Adın 2017

Senin Adın, orijinal adıyla Kimi no Na wa (Your Name), 2016 – Japonya yapımı bir filmdir. Filmin türü daha çok drama yakın olsa da fantastik ve romantik türlerine de girmektedir. 2016 senesinde Japonya’da, 25 Ağustos 2017’de ülkemizde vizyona giren film sinema platformları tarafından 8.5 puanın üzerinde not aldı. Sinema izleyicileri tarafından olumlu karşılanan bu filmin yönetmenliğini Makoto Shinkai yapmaktadır. Yapımcılığını Genki Kawamura’nın yaptığı film, 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Filmin Senaryosu

Filmin baş karakteri Mitsuha, dağların etrafında kentin dışında bir bölgede yaşamaktadır. Mitsuha’nın vali olan babası çoğu zaman evde olmadığı için kız kardeşi ve büyük annesiyle aynı evde yaşamaktadır. Dürüst bir kişiliğe sahip olan Mitsuha, babasının seçim kampanyalarında yer almaktan hiç mutlu değildir. Aynı zamanda dağların eteğinde kırsal bölgede yaşamaktansa, Tokyo’da şehir hayatının merkezinde yaşamak istemektedir. Filmin diğer karakteri Taki ise, Tokyo’da yaşayan bir genç liselidir. Mitsuha ve Taki, bir sabah aynı yatakta kalkarlar

Film Ekibi

Senin Adın 2017, geçen sene Japonya’da büyük başarılar yakaladıktan sonra bu sene ülkemize geldi. Filmdeki duygusal yönü ağır basan karakterleri, Ryûnosuke Kamiki, Mone Kamishiraishi, Masami Nagasawa, Ryô Narita, Aoi Yuki gibi isimler seslendirmiştir.

“Senin Adın 2017” üzerine 1 yorum

  1. Hatice dedi ki:

    Filmin adı dikkatimi çekti. İzlenebilir aslında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.