Kapat
Reklam Alanı
Sherlock Holmes 2010 – 2017
Dizi 104 views 0

Sherlock Holmes 2010 – 2017

Sherlock Holmes adına yazılmış birçok dedektiflik kitabı 2010 senesinde tekrardan diziye uyarlanmıştır. 2010 senesinde Mart Gattis tarafından BBC One için uyarlanan yeni Sherlock Holmes, yeniden dedektiflik maceralarıyla ekrana dönmüştür. Daha öncede defalarca filmi ve dizisi çekilen yeni versiyon, modernize edilmiş bir dedektif üzerinden gidiyor. Dizi İngiltere’de çekilmeye başlamış ve ortalama 2 senede bir, bir sezon olarak seyirciyle buluşmaktadır. Dizinin her bölümü yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Dizinin Hikayesi

Sherlock Holmes, daha önce Robert Downey Jr. Tarafından canlandırılarak sinemaya uyarlanmıştı. Yeni versiyon da ise, dedektif karakterini Benedict Cumberbatch canlandırmaktadır. Dizinin öyküsü İngiltere’de Londra’da 221 Baker Street etrafında akmaktadır. Dizinin diğer başrolü Martin Freeman yani Dr. John Watson ile dedektif Sherlock Holmes’un aksiyon ve macera dolu hikayelerini konu alıyor.

Dizi Ekibi

Sherlock Holmes, daha önce kitaptan defalarca dizilere ve filmlere uyarlanmıştır. Her defasında da izleyicileri kendine hayran bırakmayı başaran Sherlock Holmes’un yeni versiyonunda başrolleri; Benedict Cumberbatch, Martin Freeman ve Mart Gattis gibi dünyaca ünlü oyuncular paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.