Blog

Siri Cevap Vermiyor Sorunu ve Çözümü

Siri cevap vermiyor mu? Bir nevi Siri size küsmüş oluyor. Her ne kadar Siri size küsmüş de olsa, yani cevap vermiyor olsa da, bazı küçük ayarlamalar ile bu sorunu çözmek mümkündür. Bu yazımızda Siri Cevap Vermiyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. 

Siri Apple’ın sesli komut asistanıdır ve Apple kullanıcılarına bir çok konuda yardımcı olmaktadır. Siri ile yazılı sms, WhatsApp ile mesaj gönderebilir, bir yere gitmek isteğiniz zaman Hey Siri beni ……. götür demeniz yemektedir. Hatta Siri ile sınırları dahilinde sohbet de edebilirsiniz. Öyle ki bir çok Apple kullanıcısı Siri’ye bol argo içeren sözler de söylemektedir. Bu durumda bazen Siri artık kullanıcısına cevap vermemeye başlamaktadır.

İlginizi çekebilir: iPhone sıfırlama

İçindekiler

Siri Cevap Vermiyor

Siri’nin cevap vermemesinin bir çok nedeni olabilir. En basit ve kolay yoldan çözüm yollarından bir tanesi Ayarlar bölümünden Hey Siri dinle özelliğini kapatıp almaktır. Cihazınıdan Ayarla > Siri ve arama kısmına gelin. Açılan ekranda Hey Siri’yi Dinle özelliğini kapatıp tekrardan açın. Kapatıp açtıktan sonra sizden yeniden ses tanımlaması isteyecektir. Hey Siri diyerek sesinizi tekrardan tanımlayın. Bu ayardan sonra Siri ilk defa ayarlanmış gibi olacaktır. 

Siri Ayarlar üzerinde cevap vermesi sınırlandırılmış olabilir. Siri’nin cevap vermesi için cihazınızdan Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları > İzin Verilen Uygulamalar yolunu izleyin. Açılan ekranda 
Siri ve Dikte seçeneği pasif ise aktif hale getirin. Artık Siri size cevap vermeye başlayacaktır. 

Diğer bir çözüm yolu ise Ayarlar > Siri ve Arama seçeneklerinden Sesli Geri Bildirim ayarlarının Her Zaman Açık olduğundan emin olun. Bu seçenekler da eğer Eller Serbest olarak seçili kalmışsa Siri sadece bluetooth bir aygıta bağlı olduğu zaman çalışmaktadır. 

Siri Cevap Vermiyor konusunda çözüm yollarını sizlerle paylaştık. Şayet sizinde önerebileceğiniz çözüm yolları varsa yorum yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu