Sosyal Medya

Snapchat Hesap Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Snapchat hesap silme ve dondurma işlemi birçok kişi tarafından sıkça araştırılmaktadır. Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat uygulamasındaki hesabınızı silmek için bir veya birden fazla sebebiniz olabilir. Fakat uygulama içerisinden bu işlemleri yapabilmeniz mümkün değildir. Bu yüzden Snapchat hesap silme işleminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde incelemeli ve buna göre uygulamalısınız. İçeriğimizde Snapchat Hesap Silme ve dondurma işlemlerini tüm detaylarıyla inceleyeceğiz.

Snapchat Hesap Silme ve Dondurma

Snapchat yıllardır kullanılan ve popülerliğini sürdürmeye devam eden sosyal medya platformlarından biridir. Hikayeler özelliği ile tüm sosyal medya platformlarına örnek olan Snapchat, geçtiğimiz zamanlarda eskisi kadar kullanılmamaya başlamıştır. Durum böyle olunca birçok kişi hesabını silerek uygulamayı silmektedir. Siz de bu kişilerden biriyseniz doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Snapchat hesabınızı kalıcı olarak kaldırmak ve bir daha kullanılamaz hale getirmek istiyorsanız, uygulayabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Fakat bu işlem kesinlikle geri alınamıyor ve hesabınız sonsuza kadar kapatılıyor. Kesin olarak hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz bahsedeceğimiz yöntemi inceleyip uygulamanız yeterli olacaktır.

Snapchat Hesap Silme ve Dondurma
Snapchat Hesap Silme ve Dondurma

Snapchat Hesap Silme İşlemi

Snapchat hesap silme işlemi maalesef uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bunun için bir internet tarayıcısına veya bilgisayara ihtiyacınız olacak. Daha sonrasında bahsedeceğimiz adımları uygulayarak hesabınızı silme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce yedeklemelerinizi yapmayı unutmayın.

  • Buraya tıklayarak https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account Snapchat hesap silme sayfasına gidin.
  • Açılan sayfaya hesap adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
  • İkili doğrulama mevcutsa telefonunuza gelen kodu girin.
  • Açılacak sayfada bulunan Hesap Silme yazısına tıklayın.
  • İşlem tamamlandıktan sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız 30 gün boyunca dondurulacak ve kimse tarafından görüntülenemeyecektir. 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar girmeniz halinde silme işleminiz iptal edilir. Fakat 30 gün boyunca hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışmazsanız, kalıcı olarak silinecektir.

Snapchat Hesap Dondurma

Resmi olarak Snapchat tarafından belirtilmiş bir dondurma işlemi bulunmamaktadır. Yalnızca yukarıda bahsettiğimiz hesabınızı silme işlemini yaptığınızda 30 gün boyunca hesabınız dondurulur. Bu yöntem ile 30 günlüğüne hesabınızı dondurabilirsiniz. Fakat 30 günün üstüne çıkmanız halinde hesabınızın tamamen kapatılma ihtimali olduğu için dikkatli davranmalısınız. Ayrıca uzun süre kullanılmayan Snapchat hesapları otomatik olarak dondurulur ve bir süre sonra kalıcı olarak silinir.

Snapchat Hesap Silme İşlemi
Hesap Silme İşlemi

İçeriğimizde Snapchat Hesap silme ve dondurma işlemlerini anlatmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmuş ve hesabınızı silmeyi başarmışsınızdır. Ayrıca Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu