Kapat
Snapchat
Sosyal Medya 226 views 0

Snapchat Kapanıyor Mu?

Snapchat

Anlık fotoğraf ve video paylaşma, aynı zamanda mesajlaşma hizmeti sunan bir uygulama olan Snapchat öncülüğünü yaptığı özelliklerini başka uygulamalara kaptırdıkça günden güne popülerliğini kaybediyor. Channel45News, şaka amaçlı kullanıcıların yalan haber yazıp paylaşabildiği ve birçok konuda spekülasyon yaratan bir haber sitesi. Fakat bu sitede başlayan bir dedikodu, gün geçtikçe yayılmaya devam etti ve ciddiye alınmaya başladı. Paylaşılan yalan haber Snapchat’in; Facebook, Instagram ve Muiscal.ly ile arasındaki patent sorunları nedeniyle 14 Kasım’da kapanacağını söylüyordu. Ayrıca kullanıcıların geçmişten bugüne tüm kayıtları ve paylaşımlarının da silineceği belirtilmişti.

Açıklama Geldi

Bunun üzerine Snapchat CEO’su Evan Speigel, Twitter aracılığıyla bir açıklama yaparak haberin yalan olduğunu ve kullanıcıların rahat olabileceğini söyledi. Yalan haberin geldiği noktayı, iki yıldır Twitter üzerinden hiç tweet atmayan Speigel’i tweet atmaya mecbur bırakmasından anlayabiliriz.


Bu olayların ardından Snapchat’tedeprem diyebileceğimiz bir şey oldu ve şirketin başmühendisi Tim Sehn, işinden ayrıldı. Firmanın en yetkili ve en çok kazanan isimlerinden olan Tim Sehn, mühendislik biriminin müdürlüğünü yapıyordu. Bunun yanında şirketin hissedarları arasında olduğunu ve 40 milyon dolarlık da payının bulunduğunu söyleyelim. İlk izlenimlere göre başmühendislik görevini yardımcısı JerryHunter devralacak. Ayrıca Snapchat’in insan kaynakları başyardımcısı, güvenlik birimi başyardımcısı ve genel hukuk danışmanı, bu yıl şirketten ayrılan diğer isimler olmuştu.

Bahsettiğimiz gibi öncülüğünü yaptığı snap ve hikaye kavramlarının başka uygulamalarda da kullanılması üzerine tasarım değişikliğine gitmekteyken, bu istifalar Snapchat’i ne derece etkileyecek göreceğiz. Yeni gelecek özelliklerinin taklit edilememesi için belli güvenlik önlemleri alacak olduklarını da söyleyelim…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.