Kapat
Sony PlayStation VR İncelemesi
İnceleme 183 views 0

Sony PlayStation VR İncelemesi

Sony PlayStation VR İncelemesi

Son zamanlarda piyasaya sürülen VR tam ismiyle Virtual Reality yani Türkçesi Sanal Gerçeklik, dünya tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Fikir aşamasındayken bilgisayarlar için tasarlanması planan Vr Headset’ler, Sony’nin bu alana yönelmesi sonucunda oyun konsolları için üretilmeye başlandı. Sony’nin Türkiye piyasasında yer alan en önemli kozu olan VR, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’da kullanılabilecek. Sony PlayStation VR İncelemesi ;

Virtual Reality – Sanal Gerçeklik

PlayStation VR tanıtımında Sony tarafından bu ürünün çok güçlü bir donanımla sunulduğundan bahsedilmedi. Sadece ürünün diğer rakiplere göre daha uygun fiyatla daha geniş bir içerik yelpazesi sunduğuna değinildi. Sony, bu anlamda Türkiye piyasasında PlayStation VR için rakipsiz gibi görünüyor.


Sony PlayStation VR İncelemesi

Playstation VR’nin kutusunu açtığımız zaman ilk olarak bizi baya kalabalık bir içerik karşılıyor. Kutunun içinde HDMI kablosundan VR gözlüğüne kadar birçok doküman ve cihaz bulunuyor. İlk başta görüntüsüyle aklımızı karıştırsa da VR’nin kurulumu oldukça basit şekilde yapılıyor. Zaten kutunun içinde çıkan dökümanlar sizi yönlendiriyor. Bu ürünün eksisi olarak diyebileceğim tek şey, kurulumu yaptıktan sonra ortalığın kablo çöplüğüne dönmüş gibi gözükmesidir.

Genel olarak Sony PlayStation VR’yi incelediğimizde bizi etkilediğini söyleyebilirim. Futuristik bir tasarıma sahip olan cihaz, yumuşak plastiklerden üretilmiş. Oldukça kullanışlı gözüken cihazı kullanmak oldukça basit. Cihazı çalıştırdığınız zaman birçok ışık bir anda yanmaya başlıyor ve kendinizi bir anda bir bilim kurgu filmindeymiş gibi hissediyorsunuz. Bu açıdan değerlendirdiğimizde VR, bizden geçer not alıyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.