Kapat
Sony Rekabetten Vazgeçiyor
Gündem 173 views 0

Sony Rekabetten Vazgeçiyor

Sony Rekabetten Vazgeçiyor. Uluslararası anlamda efsane olan Japon devi Sony, Apple ve Samsung gibi büyük şirketlerle mücadele etmeyeceklerini açıklayarak, rekabetsiz bir anlayışla, kitlelere tatmin edici akıllı telefonlar üreteceklerini kaydetti.

Sony Ceo’su Kaz Hirai

Dünyaca ünlü Sony firmasının Ceo’su Kaz Hirai, şirketin bu yılki karının 5.83 milyar dolar olduğunu ve elde edilen gelirin büyük bir kısmının oyun ve konsol sektöründen elde edildiğini bildirdi. Bu yıl için yüksek bir gelir elde ettiğini kaydeden Kaz Hirai, şirketin bu yılki hedefinin rekabet dışında, sektörü takip eden bir anlayışla hareket edeceğini açıkladı. Amaçlarının telefon sektöründe lider konumuna gelmek olduğunu, ancak bunu şimdilik kaçırdıkları için bekleme konumuna geçtiklerini kaydeden Hira, sektörün geleceğinin akıllı telefonlar olduğunu, üstüne basarak vurguladı.Sony Rekabetten Vazgeçiyor


Rekabetten Neden Vazgeçildi?

Sony, oyun sektörü, film sektörü ve konsolda da etkin olduğu için sadece akıllı telefona muhtaç gibi gözükmemekte. Büyük çocuklar kadar, küçük çocuklara da başarılı bir hizmet sunabilen firmanın bu bekleyiş ve takip sürecini başlatması ve aynı zamanda mücadeleden kopması, daha büyük bir hedef için hazırlık aşamasında olduğunun göstergesidir. Şirket, akıllı telefonlardaki bir sonraki dalgalanmaya kadar, sektör ve piyasayı sessizce takip ederek, sadece ürettiği akıllı telefonlarını kitlelere satacak.

Akıllı Telefonların Önemi

Akıllı telefonların sektörün geleceğini oluşturduğunu söyleyen Sony Ceo’su Kaz Hirai, bu fırsatı en azından kısa bir süreliğine kaçırdıklarının vurgusunu yaparak, yeni bir kırılma dönemine kadar, sadece akıllı telefon satacaklarını, bekleme konumuna geçip piyasayı takip edeceklerini ve özellikle piyasa da ki, kendileri gibi dev firmalar olan Apple ve Samsung ile rekabet etmeden üretim yapacaklarını yineledi.Ancak bu açıklamadan rekabetten tam olarak vazgeçilmediği, tersine gizli bir mücadele başlatacağı iması net bir şekilde algılanıyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.