BlogSosyal MedyaYaşam

Sosyal Medya Sayesinde Sevgili Bulmak

Günümüzde hızla gelişen teknoloji hayatımızın birçok alanında kolaylıklar sağlamaktadır. Hiç şüphesiz ki bunlardan biri de sosyal medya ağlarıdır. Hemen hemen yediden yetmişe büyük küçük demeden herkes tarafından kullanılan sosyal medya, çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ve yoğun olarak kitleler tarafından kullanılan sosyal medya türleri ise Facebook, Twitter, Whatsapp ve Instagram’dır. Bu sitelerden insanlar sevgili ya da arkadaş bulmaya çalışmaktadır. Bunlardan çoğu farklı amaçlar doğrultusunda olsalar da ciddi düşünüp sonrasında evlilik boyutuna gidenler de olmaktadır. Sosyal medya siteleri teknolojinin de hızla ilerlemesi ile birlikte insanlar üzerinde olumlu ve olumsuz etkide bulunmaktadır. Olumsuz etkisi özellikle öğrenciler için derslerindeki başarıyı engelleyebilmektedir. Bunun yanında olumlu birtakım etkileri de bulunmaktadır.

Sosyal Medya’nın Kullanım Amaçları

Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi olan sosyal medya gerek kullanan kişinin kriterine gerekse kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Her ne kadar sosyal medya insanlar arasında iletişim kurmak, eş, dost ve akraba arasında haberleşmeyi ve paylaşım yapmayı amaç edinerek kurulmuş olsa da farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Bunun en bariz örneği kişilerin sosyal medyayı sevgili bulma aracı olarak görüp birçok sosyal medya siteleri üzerinden sevgili bulmaya çalışmalarıdır.

Ancak bu durum pek nadir kullanılmakla birlikte genel anlamda toplum tarafından hoş karşılanmamaktadır. Çünkü sosyal medya üzerinden bulunan kişilerin kız ya da erkek arkadaşların kişilik, yapı ve ahlak olarak ne derece güvenilir olduğu saptanamamaktadır. Bu nedenle de sosyal medya vasıtasıyla bulunulan arkadaş veya sevgililer ile kurulan ilişkiler uzun soluklu olamamakta veya ihanet, aldatma, yalan gibi sebeplerle sona ermektedir.

Sosyal Medya ve Mutlu Son

Her ne kadar arkadaş siteleri veya sevgili bulma siteleri güvenilir gibi görünmese de bu siteler vasıtasıyla mutlu sonu yaşayan kişiler de vardır. Çok az bir oran olmasına karşın sosyal medya üzerinden arkadaş bulan ve sonrasında evlenip mutlu yuva kuran kişiler de mevcuttur. Bunun en temel sebebi insanların diğer sitelerden ayrışarak doğru ve güvenilir siteleri tercih etmeleridir. Özellikle Facebook gibi sosyal medya sitelerinde insanlar sevgili aramakta ve genel anlamda bakıldığında amaçları olumsuz olmaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu