Kapat
Sponsor Reklamlar
Sözleşmeli 72 Bilişim Personeli İlanı
Gündem 20 views 0

Sözleşmeli 72 Bilişim Personeli İlanı

Sözleşmeli 72 Bilişim Personeli İlanı verdi. İçişleri Bakanlığı 72 tane bilişim personeli alımına başlıyor. İki ayrı daireye alınacak olan 72 kişilik bilişim personeli kadrosuna başvurular E- devlet üzerinden yapılacak. E- devlet’e başvuracak adaylara yazılı ve sözlü mülakat yapılacak. Elemelerde başarılı olan 72 bilişim personeli İçişleri Bakanlığı’nda görevlendirilecek.

İçişleri Bakanlığı, kendi bünyesinde çalıştıracağı 72 kişilik bilişim personeli arıyor. Bakanlık bünyesinde sözleşmeli olarak yerleştirilecek olan bilişim personeli adayları için en az üç yıllık deneyim isteniyor. Ayrıca adayların KPSS puanının da olması gerekiyor. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda iki ayrı daire için kadro sayısı belirtildi. İlan içeriğinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 57, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 15 bilişim personeli aranıyor.

Adaylardan İstenen Şartlar

İçişleri Bakanlığı’nın sözleşmeli olarak alacağı toplamda 72 bilişim personelinin bilgisayarda yazılım, yazılım tasarımı ve yazılım sürecini yönetebiliyor olmaları gerekiyor. Ayrıca büyük ağ sistemlerinin kurulumuna ve yönetimine hâkim olmaları isteniyor. Başvuracak adaylardan aynı zamanda güncel yazılım dillerinden de en az iki tanesini bildiğini belgelemeleri talep ediliyor.

Başvuru yapacak olan bilişim personeli adayların ilgili lisans bölümünü bitirmiş olmaları da şartlar arasında. İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapacak olan adayların elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik- elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliğinin dört yıllık bölümlerinden mezun olmuş olması gerektiği de şartlar arasındadır.Sözleşmeli 72 Bilişim Personeli İlanı

Başvuru ve Sınav Tarihleri

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bilişim personeli başvuruları için belirtilen tarih 16- 24 Ekim arasıdır. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na başvurulacak tarih ise 1- 9 Ekim olarak belirlenmiştir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün alım için yapacağı yazılı sınavın tarihi 11 Kasım; sözlü sınavın tarihi ise 26- 30 Kasım arası olarak belirtilmiştir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın adaylar için yapacağı yazılı sınav tarihi 28 Ekim iken sözlü sınav tarihi 12- 16 Kasım olarak açıklanıyor. Bilişim personeli adaylarının başvuru işlemi E-Devlet üzerinden yapılacaktır.

super icerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.