Blog

Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Spotify üyelik olması gerektiren ve milyonları aşkın aktif kullanıcıya sahip müzik dinleme uygulaması ve platformudur. Spotify kullanıcıları üyelik oluşturup Spotify hizmetlerinden yararlanmayı çok tercih etse de bazı kullanıcılar Spotify’e veda etmek ve hesaplarını tamamen kalıcı olarak silmek isteyebilirler. Spotify Hesap Kapatma işini kalıcı olarak nasıl olduğunu sizlere anlatılmaktadır. Bazı adımları uygulayarak Spotify hesabını kesin ve temelli olarak silebilirsiniz.

Spotify Hesap Kapatma Yöntemleri

Spotify Hesap Kapatma
Spotify Hesap Kapatma

Uygulama geliştiricilerinin en çok çekindikleri alanlardan biri kullanıcı kaybetmektir. Kullanıcının hesabını silmemesi için birçok zorluklara gitmektedirler. Spotify bu sistemi kullanmakta ve üyelerin hesaplarını silmesini zor bir duruma sokmaktadır. Fakat bu hesabınızı tamamen kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmek için büyük bir engel değildir. Spotify uygulaması üzerinden tamamen silmek mümkün olmadığı için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak masaüstü bilgisayardan Spotify hesabını tamamen silme veya mobil tarayıcıdan silmeyi yapabilirsiniz. Spotify Premium kullanıcısı iseniz hesabınızı kapatmadan önce Premium sözleşmenizi sonlandırmalısınız. Aksi taktirde kredi kartını kullanmadığınız halde ücret ödeyebilirsiniz.

Hesabımı Silersem

Spotify Hesap Silme 2
Spotify Hesap Kapatma

Spotify açılan hesabınızı kalıcı ve tamamen silmek kullanıcı adınızın da hemen silinmesine yol açacaktır. Bunun yanında ekstra olarak hesap üzerinde oluşturduğunuz bütün playlistler de silinecektir. Tamamen kalıcı silme işlemi sonrasında hesaba tekrar ve hemen giriş yapma veya Spotify hesabını hızlı dondurma mümkün değildir. Spotify kalıcı silme adımları bulunmaktadır. Spotify web adresine giderek silme işlemini hemen başlatabilirsiniz. Fakat bunun için bazı yönergeleri takip edip adım adım ilerlemelisiniz. Müşteri hizmetlerini hemen arayarak destek adı altında bulunan iletişim formuna basmalısınız. E-posta adresi ve kullanıcı adı ayrıca şifre bilgilerinizi girerek oturum açmalısınız. Merhaba sana nasıl yardımcı ve destek olabiliriz altında bulunan Hesap yazısına dokununuz. Spotify hesabımı kalıcı ve tamamen olarak kapatmak istiyorum seçeneğine basınız.

Hesabı Kapat’a Basın

Spotify Hesap Kapatma
Spotify Hesap Kapatma

Hesabı neden, niçin kapatmak istediğinizi açıklayınız ve “Soru Gönder”e basınınız. Tekrardan uyarmak gerekirse hesabı tamamen silmeden önce yapılması kesinlikle gerekenler kapsamında “Spotify Premium” üyeliği mutlaka iptal edilmeli ve Spotify ücretsiz sürüme hemen geçiş yapılmalıdır. Bu yapım doğrultusunda hemen hesap kapatmak daha iyi olacaktır. Spotify dışında sosyal medyaya hemen veda etmek için bazı uygulamalardaki kalıcı hesapları neden ve nasıl silmek isteyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Klavye kısayolları rehberi

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu