Sosyal Medya

Spotify Şarkıları İnstagram Hikâyede Paylaşma Nasıl Yapılır?

Spotify şarkıları instagram hikâyede paylaşma sorunu yaşıyorsanız bu içerikte problemi çözmenize yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz. Instagram hikayelerinde arkadaşlarınızın dinlediği şarkıları paylaştıklarını mutlaka görmüşsünüzdür. Bu herhangi bir uygulamadan olabilirken, genellikle Spotify üzerinden gönderilen fotoğraflar olmaktadır.

Hatta bazen bu fotoğrafın yanında şarkıyı bile duyabilirsiniz. Siz de Instagram hikayelerinizde Spotify üzerinden dinlediğiniz şarkıları paylaşmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

spotify şarkıları instagram hikayede paylaşma

Instagram Hikayelerinde Spotify Müziklerini Paylaşmak Spotify üzerinde dinlediğiniz şarkıları Instagram hikayelerinde paylaşmak istiyorsanız ekran görüntüsü alıp paylaşma fikri aklınıza gelmiş olabilir. Fakat bu işlem oldukça uğraştırıcı ve mantıksız bir işlemdir. Bunun yerine Spotify üzerinden direkt olarak Instagram’a bağlanarak paylaşım yapabilmeniz mümkündür. Bu sayede isteyen arkadaşlarınız paylaştığınız şarkının üstüne tıklayarak Spotify üzerinden dinleyebilirler. Bu özelliği kullanmak için herhangi bir hesap kısıtlaması bulunmamaktadır ve herkes özgürce kullanabilir.

2018 yılında kullanıma sunulan ve halen milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu özelliği bilmiyorsanız çok şey kaybediyorsunuz demektir.

İşlemin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız halinde anında dinlediğiniz şarkı Instagram hikayenizde paylaşılacaktır.

Fakat bu işlemleri yapmadan önce ücretli veya ücretsiz fark etmeden bir Spotify hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayın ve telefonunuzda Instagram uygulamasının bulunup hesabınızın açık olduğuna emin olun.

  • Spotify uygulamasına girin.
  • Paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun.
  • Şarkının isminin sağ tarafında bulunan 3 noktaya tıklayın.
  • Açılan sayfada “Paylaş” butonuna tıklayın.
  • Buradan istediğiniz konumu seçebilirsiniz. Fakat biz Instagram’da paylaşacağımız için “Instagram Hikayeleri” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonrasında Instagram uygulaması açılacak ve otomatik olarak hikâye paylaşma sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada fotoğrafınızı düzenleyebilir, açıklama ve konum gibi şeyler ekleyebilirsiniz.
  • Her şey tamamlandıktan sonra “Gönder” tuşuna basın ve açılan sekmede hikayeler seçeneğini seçin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hikayeniz herkes tarafından görüntülenebilir olarak paylaşılacaktır. Bundan sonra istediğiniz zaman kolay bir şekilde Spotify şarkılarınızı hikayenizde paylaşabilirsiniz. Şarkı paylaşımı için herhangi bir sınır bulunmamaktadır bu yüzden istediğiniz kadar paylaşabilirsiniz. Ayrıca hikayenizi gören arkadaşlarınız üst köşede bulunan Spotify’da dinle tuşuna basarak paylaştığınız şarkıları anlık olarak dinleyebilirler.

Umarız içeriğimiz faydalı olmuştur ve artık siz de Instagram hikayelerinizde dinlediğiniz şarkıları paylaşabiliyorsunuzdur. Bol müzikli ve paylaşımlı günler dileriz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu