Kapat
ss Ne Demek
ÇözümNet 93 views 0

ss Ne Demek

Eğer günlük hayatta bir arkadaşınız ile sohbet ederken, Facebook, Instagram yada WhatsApp da mesajlaşırken sizden ss atsana, yada ss göndersene yada ss aldım gibi bir ifade kullanıyorsa, aklınıza ss Ne Demek sorusu gelebilir. ss Türkçe bir kelime değildir. İngilizce bir kelimenin kısaltmasıdır. Konuşma da ss (es es) olarak söylenir.

ss Ne Demek

ss Ne Demek

ss İngilizce de Screen Shot kelimesinin baş harflerinden ortaya çıkmıştır. Türkçe anlamı ise Ekran Görüntüsü demektir. Android işletim sistemi cep telefonlarında genellikle ekran görüntüsü almak için iki yol kullanılır. Bunlardan birincisi; ekran görüntüsü alınacak sayfa açılır. Daha sonra güç düğmesine bir kaç saniye basılır ve yakalanacak görüntüye dokunulur. İkincisi ise şu şekildedir; Güç ve Sesi azaltma düğmelerine bir kaç saniye basılı tutulur. Bu şekilde ekran görüntüsü yani ss alınmış olur.


iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarda ss almak içinse telefonun sağ tarafındaki yan düğmeye basılı tutulur. Daha sonra sol taraftaki sesi aç düğmesine basılı tutulur ve tuşlar bırakılır. Ekran görüntüsü telefonunuzun sol alt tarafında görülür.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.