Oyun

State of Decay 2 Sistem Gereksinimleri

State of Decay 2 sistem gereksinimleri özellikle açık dünya hayatta kalma oyunları severler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Yeni olarak nitelendirebileceğimiz bir oyun olan State of Decay 2, zombileri konu alan oyunlardan biri olarak öne çıkıyor. Arkadaşlarınızla ve tek başınıza oynayabileceğiniz bu oyunda keşfedebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Ancak bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızın bazı sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Bizler de bu içeriğimizde State of Decay 2 sistem gereksinimlerini inceleyeceğiz.

State of Decay 2 Sistem Gereksinimleri

State of Decay 2, 2020 yılının başlarında oyunseverlere sunuldu. DayZ oyunu ile benzerlik gösteren ve içerisinde geniş bir açık dünya barındıran State of Decay 2, zombi konulu bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde çeşitli araştırmalar ile üs kurabiliyor ve arkadaşlarımızla gezintilere çıkabiliyoruz. Uzun soluklu bir macera oyunu olan bu oyunu oynamak için ise nispeten güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Yeni bir oyun olduğu ve içerisinde detaylı birçok öge barındırdığı için her tür bilgisayarla State of Decay 2 oynayabilmeniz mümkün değil. Bu oyunu oynayabilmek için aşağıda bahsedeceğimiz donanım özelliklerini karşılamanız gerekiyor. Aksi taktirde oyunu sağlıklı oynayamayabilirsiniz. Bunun yanında bilgisayarınızın zarar görme ihtimali de bulunmaktadır. Bu yüzden dikkatli bir şekilde inceleyerek bilgisayarınızın bu oyunu açıp açmayacağını öğrenebilirsiniz.

State of Decay 2 Sistem Gereksinimleri
State of Decay 2 Sistem Gereksinimleri

State of Decay 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

State of Decay 2 oyununu oynamak istiyorsanız minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Eğer bu donanım ögelerinden daha düşük donanımlara sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa oyunu satın almanıza gerek yok. Çünkü muhtemelen bilgisayarınız bu oyunu açmayacaktır.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-6300 veya Intel Core i5-2500 İşlemci
 • AMD Radeon HD 7870 veya NVIDIA GeForce GTX 760 2GB Ekran Kartı
 • 8GB DDR4 RAM
 • DirectX 11
 • 30GB+ Depolama Alanı
 • Normal seviyede internet bağlantısı

Eğer minimum sistem gereksinimlerine eşdeğer bir bilgisayarınız bulunuyorsa düşük ve orta ayarlarda 30FPS değerlerinde oyunumuzu oynayabilirsiniz. Ancak sınırda bir oyun deneyimi olacağı için donanımlarınızı yükseltmenizi tavsiye ederiz. Belirtilen özelliklerden daha yüksek donanım ögelerine sahip bir bilgisayarınız varsa önerilen sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

State of Decay 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

State of Decay 2 oyununu en rahat şekilde oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Eğer bilgisayarınız bu donanım ögelerinden daha iyi özelliklere sahipse, oyunumuzu rahatlıkla oynayabileceğinizi belirtmekte fayda var. Ancak ne seviyede iyi olduğuna bağlı olarak görüntü ayarlarında bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-8350 veya Intel Core i5 4570 İşlemci
 • AMD Radeon R9 380 veya NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB Ekran Kartı
 • 16GB DDR4 RAM
 • DirectX 11
 • 30GB+ Depolama Alanı – SSD Tavsiye edilmektedir.
 • Genişbant İnternet bağlantısı

State of Decay 2 önerilen sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz 60FPS değerinin üstünde orta ve yüksek ayarlarda bu oyunu oynayabilirsiniz. Ayrıca NVIDIA RTX gibi ekran kartlarına sahipseniz daha kaliteli bir şekilde oynamanız mümkündür.

State of Decay 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
State of Decay 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Umarız içeriğimiz sayesinde State of Decay 2 oyununu bilgisayarınızın açıp açamayacağını öğrenebilmişsinizdir. Umarız önerilen sistem gereksinimlerini karşılıyorsunuzdur ve oyunumuzu en iyi deneyimle oynayabilirsiniz. Bir başka inceleme içeriğimiz olan Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu