Blog

Steam Dili Türkçe Nasıl Yapılır?

Steam dili Türkçe nasıl yapılır? Birçok oyun severin ve oyun üreticilerinin göz bebeği olan Steam platformu, çoğu zaman arızalanma durumlarıyla karşılaşmaktadır. Bunun için en çok dil sorunu meydana gelmektedir. Aslında bazı ayarlar ile oldukça basit yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyun oynamanın yanı sıra artık sosyal ve online bir şekilde oyunlar popüler hale gelmiştir. Tek tek indirmek yerine Steam bizlere, birçok oyunu bir arada olmasını sağlıyor. Bu platform ile takip edebilir, indirebilir ve oynayabiliyoruz. Buna ek olarak da birçok dil alternatifi bulunuyor.

Steam Dili Türkçe

Steam platformlarında son zamanlarda oldukça artış görülüyor. Bu durum dünya geneline de yayılmış olmakla birlikte, birçok yeniliği de beraberinde getirmiştir. Hatta yapılan en son güncelleme de ‘Arkadaşlar’ yazan pencere komple yenilendi.

Bu kadra sıklıkla meydana gelen Steam dili Türkçe sorunu çözümleri şu şekildedir;

  • Öncelikle Steam hesabına giriş yapılmalıdır,
  • Ardından Steam ekranın sol üst kısmında Steam sekmesi yer alacak,
  • Açılır pencere de Türkçe olarak ‘Ayarlar’ sekmesi görünecektir. Yani ‘Settings’ yazan kısma basılmalıdır,
  • Daha sonra ki işlem olarak açılan pencere de ‘Inferface’ ekranı karşılayacaktır. Yani bunu Türkçe olarak ifade edersek, ‘ Arayüz’ ile karşılaşılacaktır,
  • Buna tıklanılarak, son bir pencere daha açılacaktır,
  • Pencerenin üst kısmında olan ve alta doğru açılan menüye tıklanılmalıdır,
  • Bu kısımda dil tercihleri tamamen sizlere kalmıştır,
  • Bu nokta da istenilen dil seçilerek, kaydedilmelidir,

Olarak ifade edebiliriz. Ayrıca dilin değiştiğini aktif edebilmek adına mutlaka Steam kapatılıp, tekrar açılmalıdır.

Steam ve Dil Ayarları

Adımların tek tek uygulanılmasıyla birlikte kısa süre de dil seçeneği değiştirilebilinir. Adımları uygularken eğer halen sorun yaşanmaya devam ediyorsa, eksik gidildiğini göstermektedir. Yukarıda belirtilen adımlar da kesinlikle bir hata bulunmamakla birlikte, dil değişim olağanı tamamen kullanıcı kişilere bırakılmıştır.

Son bir alternatif olarak halen daha düzelme veya değişim olmadıysa, Steam silinip tekrar yüklenmelidir. Tabi tüm işlemler ve adımlar tekrar uygulanılmalıdır. Anlatılan adımların olmama gibi bir ihtimali yoktur.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı