BlogOyun

Steam Oyun İade Etme 2021 (Güncel)

Steam Oyun İade Etme işlemi yeni bir oyun alan ancak beğenmeyen birçok kullanıcı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Steam, dünyanın en büyük oyun kütüphanesini oluşturmaktadır ve oyunculara da büyük avantajlar sağlamaktadır. Oyun İade Etme işlemi de bu avantajlardan biri olarak görülmektedir. Belli şartları karşılamanız halinde satım almış olduğunuz oyunu iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz oyunları deneme fırsatı da kazanmış olursunuz. Bizler de bu içeriğimizde birçok oyuncu tarafından sıklıkla araştırılan Steam Oyun İade Etme işlemi nasıl yapılır sorusuna en güncel haliyle cevap vereceğiz.

Steam Oyun İade Etme – Güncel

Steam üzerinden bakiyenize göre istediğiniz kadar oyun satın alabilirsiniz ve bu oyunların fiyatı 2TL ile 1000TL arasında değişkenlik gösterebilir. Ve tüm bu oyunlar Steam tarafından, kullanıcı topluluğunu iyileştirmek amacıyla önemsenmektedir. Hatta bu platform kullanıcılara ücretsiz bir şekilde oyunları deneme fırsatı bile sunmaktadır. Bu sürece de oyun iadesi ismi verilmektedir. Bir oyunu satın aldıktan sonra oynadıysanız fakat beğenmediyseniz iade ederek ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz. Fakat Steam iade sürecinde bilmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Öncelikle bir oyunu iade edebilmek için aşağıdaki şartları karşılamanız gerekiyor.

 • Oyunun alınmasının üstünden 7 günden fazla geçmemiş olması gerekmektedir.
 • Satın aldığınız oyunu iade etmek için 2 saatlik oyun süresini aşmamanız istenecektir.
 • Oyunu kesinlikle Steam mağazası üzerinden almış olmanız gerekmektedir. Kod ile alınan oyunlar iade edilemez.
 • Hediye olarak gelmiş oyunlar yalnızca hediyeyi gönderen kişiye iade edilebilir, herhangi bir geri ödeme talebinde bulunulamaz.
 • Satın alınmış olan oyunda herhangi bir ceza yendiyse ve kullanıcın bazı sistemlere erişimi engellendiyse, iade talep edilemez.
 • İade sürecini suistimal ederek kendi çıkarları doğrultusunda kullanan kişilerin iade talepleri kabul edilmemektedir.
 • Oyun dışındaki tüketilebilir içeriklerin (Video, geliştirme kitleri, rozetler, emojiler vs.) İadesi talep edilemez.

Yukarıda belirtilen şartları karşılayan bir oyuna ve hesaba sahipseniz, hemen şimdi yeni bir talep oluşturulabilir ve oyununuzun iade edilmesini, dolayısıyla hesabınıza paranızın geri gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu sürecin 1 ile 7 gün arasında sürdüğünü unutmayın.

Steam Oyun İade Etme – Güncel
Steam Oyun İade Etme – Güncel

Steam Oyun İade Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam oyun iade etme süreci oldukça kolay ve kısa bir süreçtir. Ancak bu noktada önemli olan kısım neden iade etmek istediğiniz tam anlamıyla belirtmenizden geçiyor. Aksi taktirde iade talebiniz reddedilebilir ve birden fazla talep sonucunda bu hakkınız elinizden alınabilir. Dolayısıyla tüm adımları dikkatli bir şekilde uygulamayı ve gerçek detayları paylaşmayı unutmayın. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulamanız halinde, satın almış olduğunuz oyununuzu hızlıca iade edebilirsiniz.

 • İlk olarak tarayıcınız üzerinden Steam Destek sayfasına girerek, sayfanın en üstünde yer alan butonlardan iade etmek istediğiniz oyunun bulunduğu hesaba giriş yapın.
 • Açılan ekranda sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve “Oyunlar, Yazılım, vs.” yazısının üstüne tıklayın.
 • Açılan sayfada sahip olduğunuz oyunlar görüntülenecektir. İade etmek istediğiniz oyunun üstüne tıklayın.
 • Bu ürün ile ilgili yaşadığınız sorun nedir kısmında “Umduğum gibi değil” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelecek olan iki seçenekten aşağıda bulunan “İade Talebinde Bulunmak İstiyorum” yazısına tıklayın.
 • Sayfayı aşağıya kaydırarak iade nedeninizi seçin. Doğru seçim yapmaya özen gösterin.
 • Notlar kısmına sorunu çok uzun olmayacak şekilde açıklamaya çalışın. Ne kadar kabul gören bir yazı olursa o kadar etkili sonuç alırsınız.
 • Son olarak sayfanın altında yer alan “Talebi Gönder” butonuna tıklayın.

Bu işlemler sonucunda iade talebiniz Steam Destek ekibine gönderilmiş olacaktır. Genellikle buradan geri dönüş almanız birkaç gün sürecektir. Ve geri dönüş sonucunda bağlı olan mail adresinize bir bildirim gönderilecektir. Aynı zamanda talebin kabul edilmesi halinde, geri ödeme tutarı direkt olarak Steam hesabınıza yansıtılacaktır.

Steam Oyun İade Etme İşlemi Nasıl Yapılır?
Steam Oyun İade Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Umarız içeriğimiz sayesinde Steam Oyun İade Etme işlemini tüm detaylarıyla anlamış ve uygulamışsınızdır. Fakat bu durumu suistimal etmeye çalışmak hesabınızın yasaklanmasına sonuç açabilir. Bu yüzden yalnızca gerçek sebeplere sahip olan oyunları iade etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Steam Seviyesi Nasıl Arttırılır? Başlıklı içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu