Blog

Steam Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Popüler oyunlara sahip olmak ve oynamak için bir Steam hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Steam hesabı üzerinden arkadaşlarınızı ekleyebilir, yeni oyunlar satın alabilir ve online oyunlara girebilirsiniz. Fakat hem Steam üzerinde tam erişime sahip olabilmek için hem de iyi bir oyuncu olduğunuzu gösterebilmek için Steam hesabınızın seviyesini yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için biraz uğraşmanız gerekecek ancak içeriğimizi okuduktan sonra siz de Steam seviyenizi yükseltebileceksiniz.

Steam Seviye 1 Olmak

Steam üzerinde ilk defa bir profil oluşturduysanız seviyenizin 0 olduğunu göreceksiniz. Eğer 0 seviyede kalmaya devam ederseniz arkadaş ekleyemez ve Steam’in neredeyse hiçbir özelliğinden faydalanamazsınız. Bu seviyeyi 1 yapmak için hesabınıza minimum 5 dolar yüklemeniz gerekmektedir. 5 dolar ve üzerini yükledikten sonra oyun alsanız da almasanız da hesabınız seviye 1 olacaktır. Böylece artık seviyenizi yükseltmeye başlayabilirsiniz. Fakat hesabınıza para yüklemeden seviye yükselmenizin imkânı bulunmamaktadır.

Steam Seviyenizi Yükseltmek

Steam seviyenizi 1 yaptıysanız artık seviyenizi yükseltmek için diğer yöntemleri gösterebiliriz. Steam seviyenizi yükseltebilmek için yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en uygunlarını kendinize seçerek işe başlayabilirsiniz. Level atladıkça bir sonrakine atlamanız zorlaşacak ve daha fazla EXP’ye ihtiyacınız olacaktır. Ortalama 100-200XP kazandığınızda bir seviye atlarsınız.

Topluluk Görevleri

Ücretsiz bir şekilde topluluk görevlerini yaparak Steam seviyenizi 2-3 level atlatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle profilinize girmek ve sağ üstte bulunan seviye yazısına tıklamaktır. Daha sonrasında açılacak sayfada en başta bulunan “Topluluk Görevlerine” tıklayın. Burada yapabileceğiniz ve karşılığında XP kazanabileceğiniz görevler bulunuyor. Bu görevler şöyle;

 • Steam Guard uygulamasını kullanmaya başlayın.
 • Hesabınıza telefon numaranızı ekleyin.
 • Topluluk Pazarında bir ürün satın veya alın.
 • Bir arkadaşınızın profiline yorum atın.
 • Oyun içerisinden bir ekran görüntüsü yayınlayın.
 • Oyun içerisinde Steam arayüzüne girerek bir rehber inceleyin.
 • Atölye ögelerinden birini kullanın ve oy verin.
 • Atölye ögelerinden birine abone olun.
 • Yeni bir arkadaş ekleyin.
 • Herhangi bir oyun oynayın.
 • İstek listenize oyun ekleyin.
 • Steam üzerinde bir canlı yayın izleyin.
 • Profilinize öne çıkarılan bir rozet yerleştirin.

Ve bunların yanında yapabileceğiniz birkaç tane daha görev bulunmaktadır. Tüm görevleri yapmanız halinde 500XP’ye kadar kazanabilirsiniz. Böylece kısa sürede ve ücretsiz bir şekilde Steam seviyenizi 4-5 yapabilirsiniz. Topluluk görevleri her Steam kullanıcısının mutlaka yapması gereken ve güven faktörünüzü önemli ölçüde arttıran bir sistemdir. Bunun yanında topluluk görevlerini yapmanız halinde profilinizde sergileyebileceğiniz rozet de kazanırsınız.

Rozet İşlemeleri

Bazı oyunları oynadığınız zaman envanterinize kart düştüğünü görürsünüz. Bu kartları anlamlı desteler haline getirirseniz rozet işleyebilirsiniz. Bu rozetler de size XP kazandıracaktır. Örneğin ETS2 oyununda 4 kart düşürebilirsiniz ve toplamda 7 farklı karta sahip olmanız durumda “Traniee” rozetini işleyebilirsiniz. Bu kartları işlediğiniz zaman hem 100XP hem de yeni bir rozet kazanırsınız. Bunun yanında herhangi bir oyunda indirim ve Steam emojisi kazanırsınız. Bir oyundaki tüm kartları biriktirebilmeniz mümkün değildir, bu yüzden Steam topluluk pazarından eksik olan kartlarınızı tamamlayabilirsiniz. Oyunlardaki ortalama kart fiyatı 20 kuruş ile 2TL arasında değişmektedir.

Etkinliklere Katılmak

Steam bazı dönemlerde belirli etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklere dahil olarak fazladan bir rozet ve XP kazanabilirsiniz. Örneğin Steam her yıl favori oyunları belirlemek için bir anket düzenler ve bu ankete katılırsanız katılım rozeti ve minimum 25, maksimum 200XP kazanırsınız. Veya indirim günlerinde açılan özel marketlerden farklı rozetler satın alarak 100-500XP arası kazanabilirsiniz. Bunun için “Puan Dükkânı” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bazı oyunlarda görüşlerinizi paylaşmanız halinde kullanıcılar size ödül verebilirler. Tam tersi olarak siz de beğendiğiniz yorumları ödüllendirebilirsiniz. Bunun karşılığında da rozet ve XP kazanırsınız.

Tüm bu yöntemleri uygulayarak Steam seviyenizi oldukça yüksek seviyelere getirebilir ve dikkat çeken bir profile sahip olabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde 5-10 seviye Steam seviyesine sahip olabilirken, biraz para harcamanız durumda 500 seviyeye kadar ilerleyebilirsiniz

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu