Oyun

Stray Sistem Gereksinimleri

Yakın zamanda piyasaya sürülen ve ilk başlarda ön yargı ile yaklaşılsa da kısa süre içerisinde büyük oyuncu toplulukları tarafından tam not almayı başaran Stray, bir sokak kedisinin hikayesini konu almaktadır. Fakat oyunumuzu oynayabilmek için güncel seviyede donanımlara sahip olan bir bilgisayarınızın bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde oyunumuzu yalnızca internet üzerinden izleyebilirsiniz. Bizler de oyuncuları bilgilendirmek amacıyla içeriğimizde Stray sistem gereksinimlerini ve diğer bilinmesi gerekenleri paylaşacağız.

Stray Sistem Gereksinimleri

Stray, günümüzdeki oyunlardan farklı bir hikâyeye ve yapıya sahip olan, böylece kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başaran oyunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Distopik bir gelecekte kedi olarak rol aldığımız bu oyunda, mevcut şehirden kurtulmanın yollarını arıyor ve bu şehrin gizemlerini çözmeye çalışıyoruz. Macera ve keşif kategorisinde listelenen Stray oyunu ile birlikte keyifli bir hikâyenin içerisine girebilir ve kedi olmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenebilirsiniz.

İçerisinde açık bir dünya barındıran oyunumuzda craft ögeleri de bulunduğu için yalnızca dolaşmak yerine gelişmeye ve geliştirmeye çalıştığınızı da belirtmeden geçmeyelim. Bu noktada çeşitli gizemleri keşfetmek ve bulmacaları çözmek de oyunun başından kalkamamanıza sebep olacaktır. Kısacası Stray, bir oyuncunun istediği özelliklerin neredeyse hepsini sunmaktadır. Fakat oyunumuzu oynayabilmek için Stray sistem gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılamak gerekmektedir.

Stray Sistem Gereksinimleri
Stray Sistem Gereksinimleri

Stray Minimum Sistem Gereksinimleri

Stray oyununu en düşük ayarlarda bile olsa oynamak istiyorsanız, minimum sistem gereksinimlerinde belirtilen donanımlara kıyasla daha iyi bir bilgisayarınızın bulunması gerekiyor. Aksi taktirde oyunumuzu satın alıp indirseniz bile oynayabilmeniz maalesef mümkün olmayacaktır. Geliştirici ekip tarafından paylaşılan minimum sistem gereksinimleri ise şöyledir:

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-6350 veya Intel Core i5-2300 İşlemci
 • AMD Radeon R7 360 2GB veya NVIDIA GeForce GTX 650 Ti Ekran Kartı
 • DirectX Sürüm 12
 • 8GB+ RAM
 • 10GB+ Depolama Alanı

Bu sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız ve oyunumuzu mutlaka oynamak istiyorsanız hemen platformu üzerinden satın alarak indirmeye başlayabilirsiniz. Fakat minimum sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayarınız bulunuyorsa en düşük ayarlarda oynamanız gerekeceğini unutmayın.

Stray Önerilen Sistem Gereksinimleri

Yeni bir oyun olduğu için bazı optimizasyon problemleri ile gündeme gelen oyunumuz, zaman içerisinde çok daha performanslı bir oynanış sunacaktır. Fakat şimdilik kaliteli ve sorunsuz bir oyun deneyimi için Stray önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olacaktır. Böylece orta üst grafik ayarlarında eksiksiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 2600 veya Intel Core i5-8400 İşlemci
 • AMD Radeon R9 290X 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 780 3GB Ekran Kartı
 • DirectX Sürüm 12
 • 8GB+ RAM (DDR4 Önerilmektedir)
 • 10GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilmektedir)

Belirtilen sistem gereksinimleri ilk sürüme ait olmakla birlikte zaman içerisinde gelecek olan eklentiler ve düzeltmeler ile sistem gereksinimlerinde değişiklikler olabilir. Yine de önerilen sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız her halükârda oyunumuzu yüksek deneyim ile oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

Stray Önerilen Sistem Gereksinimleri
Stray Önerilen Sistem Gereksinimleri

Stray Oyunu Nereden Satın Alınır? Fiyatı Ne Kadardır?

Stray sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız ve bu oyunu hemen oynamak istiyorsanız, Steam platformuna giriş yaparak oyunumuzu satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz. Steam üzerinde hesabınız bulunmuyorsa, bu oyunu satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz başka bir platform bulunmayacaktır. Steam üzerinden de 160TL’ye Stray oyununa sahip olabilirsiniz. İndirim dönemlerinde daha uygun fiyatlara oyunumuzu satın alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Umarız sizler de Stray sistem gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılıyorsunuzdur. Hemen oyunumuzu indirmeye başlayarak farklı bir oyun deneyimi yaşayabilir ve günümüz oyunlarının ne seviyelere geldiğini kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Işın izleme gibi teknolojilere sahip cihazlarınız bulunuyorsa, çok daha iyi deneyimlerle oyunumuzu oynayabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim. Elden Ring sistem gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu