Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Tablete WhatsApp Nasıl İndirilir
ÇözümNet 209 views 0

Tablete WhatsApp Nasıl İndirilir ve Kurulur

Tablete WhatsApp Nasıl İndirilir ve Kurulur

Anroid ve iOS işletim sistemlerine sahip tabletlerde cep telefonları gibi sim kart takmak mümkün olmadığından WhatsApp uygulamasını Google Play Store ve App Store ‘dan indirip kurmak mümkün olmamaktadır. Ama illa ki WhatsApp uygulamasını tabletinize indirip kurmak yada WhatsApp’ı tabletinizde kullanmak istiyorsanız bunun bir kaç yolu bulunmaktadır. Bu yazımızda Tablete WhatsApp Nasıl İndirilir ve Kurulur ve WhatsApp tabletlerde nasıl kullanılır ona değineceğiz.

Tablete WhatsApp Nasıl İndirilir

WhatsApp Tabletlerde Chrome ve Firefox Tarayıcıları İle Kullanmak

WhatsApp uygulamasını tabletinizde kullanmak istiyorsanız Chrome yada Firefox tarayıcılarının yüklü olması gerekmektedir. Eğer bu tarayıcılar yüklüyse bu tarayıcılardan herhangi birine web.whatsapp.com adresini yazmanız gerekmektedir. Bu adresi yazdıktan sonra WhatsApp için mobil arayüzüne ulaşacaksınız. Bu aşamada tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya dokunarak masaüstü versiyonu seçeneğini tıklayarak tarayıcınızın sanki bilgisayar da çalışıyormuş gibi hale gelecektir. Bu aşamadan sonra cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayın ve WhatsApp Web seçeneğini tıklayın. Bu aşamada WhatsApp masa üstü kullanımı için QR kodu devreye girecektir. Tablette WhatsApp Mobil Arayüzüne QR kodunu taratarak WhatsApp uygulamasını tabletinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta bir deneme olarak WhatsApp ile mesaj gönderirseniz, WhatsApp’ı tabletinizde kullanmaya başladığınızı göreceksiniz. Cep telefonunuzda internet bağlantısının kesilmesi durumunda yada WhatsApp tabletinizde internet bağlantısının kesilmesi durumunda yukarıda bahsettiğimiz WhatsApp Web QR işlemini tekrar etmeniz gerekebilir. Son olarak WhatsApp uygulamasını cep telefonunuzda son sürümünün güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Güncel olup olmadığını öğrenmek için Play Store da yada App Store da WhatsApp yazıp uygulamanın güncel olup olmadığını görebilirsiniz.

WhatsApp APK’sini Tablete İndirip Kurma

Tabletinizde WhatsApp uygulamasını kurmak istiyorsanız uygulamanın APK versiyonunu kurabilirsiniz. WhatsApp APK’leri internet üzerinden bulun indirebileceğiniz gibi, dosya paylaşım uygulamalarını kullanarak da cep telefonunuzda yüklü olan WhatsApp uygulamasını tabletinize APK olarak gönderip tabletinize kurulum yapabilirsiniz. WhatsApp APK’sini tabletinize indirdiğinizi varsayarak, kurulum aşamasında eğer bir güvenlik uyarısı alırsanız cep telefonunuzun Ayarlar ve Güvenlik seçeneklerinden “Bilinmeyen Kaynaklardan Yüklemelere İzin Ver” seçeneğini aktif hale getirerek yeniden yüklemeyi yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.