Kapat
Sponsor Reklamlar
Tambu Nedir?
İnternet 183 views 0

Tambu Nedir?

TAMBU NEDİR

Türk Telekom; Argela şirketiyle ile geliştirdiği yeni klavye platformu Tambu ‘yu, Bodrum’da düzenlenen bir bası toplantısıyla tanıttı. Türkiye’yi ve Türk kültürünü çağrıştıran GIF’ler, temalar ve atasözleri benzeri özelliklerinin yanında 100’den fazla dile anında çeviri özelliği ve kişisel sözlüğüyle dikkat çekiyor. İlerleyen zamanlarda daha fazla işlevi yerine getirmesi beklenen uygulamanın şimdilik klavye platformuyla sınırlı olduğunu söyleyelim.

Tamamen Ücretsiz!!

Android ve iOS cihazlara uyumlu olan Tambu ücretsiz olarak indirilebilir durumda. İndirdiğiniz takdirde tüm uygulamalarla problemsiz olarak çalışıyor ve kullanıcıya herhangi bir zorluk çıkarmıyor. Çıkartmaları ve GIF’lerinde belirttiğimiz gibi çokça Türk kültürünü sembolize eden ibareler bulunuyor. Çeviri kısmında Google Translate alt yapısı kullanılırken, uygulamanın konum paylaşımı da Google Haritalar’dan destek alıyor. Yine sesle yazma özelliği de bulunurken, TivibuSpor’la anlaşması dikkat çekiyor. TivibuSpor’da yayınlanan maçlar sırasında önemli anlar ve pozisyonlar sisteme hızlı şekilde girilecek ve kullanıcılar vakit kaybetmeden pozisyonları görme ve değerlendirme fırsatına sahip olurken, başkalarıyla da paylaşabilecek.

Görülüğü gibi yeni CEO Paul Doany, ikinci kez göreve geldikten sonra yine büyük değişiklik ve yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor ve Tambu’yla da bunlara başladığını görüyoruz.

Arayüz Değil; Platform!

Birim Başkanı Ramazan Demir, yapılan tanıtımda Tambu’nun bir arayüz değil bir platform olduğunu sık sık hatırlattı ve uygulamanın yakın zamanda diğer operatörler için de kullanıma açılacağının haberini verdi. İngilizce ve Almanca klavyelere de sahip olan Tambu’nun, kişisel verilerin korunması konusunda oldukça hassas olacağı belirtildi. Siz de Tambu’yu denemek istiyorsanız, uygulamayı Google Play ya da AppStore’dan cihazınıza hemen indirebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.