Teknoloji

Teams Katılımcı Sınırı Artırılıyor

Microsoft, Teams Katılımcı Sınırı için hareket geçti. Bilgi teknolojileri çağında yaşanılan yenilikler hepimizi şaşırtırken adaptasyon süreci çok hızlı olmaktadır. Özellikle korona virüs sonrası onlıne uzaktan eğitimde faydası çok görülen yazılım programları faydalı bir uygulama olarak kullanıldı. Bu uygulama 50 kişiyi kapsayacak şekilde video konferans imkanı sunan zoom olsa da microsoft ta bu konuda başarı sergiledi.

Video Konferansta Katılımcı Sınırı 49

Video konferans program yazılımları konusunda basına yapılan açıklamalardan biri microsofttan geldi. Şirket yetkilileri video konferansta teams katılımcı sınırı için 7×7 görünüme yakın zamanda geçileceğini açıklarken bu sayede katılımcı üst sınırın 49 kişiye yükseleceğini belirtti.

Bu katılımcı sınırının yükseltilmesi ile zooma rakip olabilecek bir fonksiyona kavuşacak olan microsoft teams böylece farklı kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Bu konuda net bir tarih verilmemesine rağmen yetkililerin yaptığı açıklamalarda yoğun bir çalışmanın devam ettiği gözlemlenirken 75 milyonluk günlük aktif microsoft kullanıcısı için 3 x3’lük videolu konferansın yetersiz olduğuna karar verildiği ve çalışmaların bu alana yoğunlaştığı CRN teknoloji dergisinde yer aldı.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı