BlogWhatsApp

Telefon Numarası Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya başlamak için numaralarını doğrulamaları gerekir. Ancak, herkes özel bilgilerini yüzlerce kişiyle paylaşmak istemez.

WhatsApp’ta anonim kalmak istiyorsanız, muhtemelen doğrulama sayfasını atlayıp numaranız olmadan bir hesap açmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Kısa cevap hayır.

Bu uygulamanın hizmetlerini kullanmak için bir telefon numarası gereklidir. Ama senin numaran olmak zorunda değil. Telefon numaranızı açıklamadan WhatsApp’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefon Numaranızı Kullanmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Yani, bir WhatsApp hesabı oluşturmak istiyorsunuz, ancak uygulamaya telefon numaranızı verme düşüncesi sizi tedirgin mi ediyor? Veya çevrimiçi gizliliğinizi artırmaya karar verdiniz ve bilgilerinizi bu popüler sohbet çözümünden kaldırmak mı istiyorsunuz? Bu görevin olması gerekenden daha karmaşık olduğunu fark edebilirsiniz.

Telefon numarası olmadan bir WhatsApp hesabına kaydolmak mümkün olmadığından, işlemi tamamlamak için alternatif veya geçici bir numara kullanmanız gerekecek. Ayrıca WhatsApp, mevcut bir hesapta numaranızı kaldırmanıza veya gizlemenize izin vermez, bu nedenle eski numaranızı kaldırmak istiyorsanız yeni bir numara oluşturmanız gerekir.

Gerçek telefon numaranız olmadan bir WhatsApp hesabı oluşturmanın birkaç farklı yolunu görelim. Bazıları her ülkede mevcut olmayabileceğinden, tüm yöntemler herkes için işe yaramayabilir. Bir çözümle ilgili sorununuz varsa, işi yapanı bulana kadar bir sonrakine geçin.

Bir Sabit Hattı Deneyin

Evinizin hala bir sabit hattı varsa, bunu WhatsApp doğrulama işlemi için kullanmaya çalışmakla hiçbir şey kaybetmezsiniz. WhatsApp sizden telefon numaranızı istediğinde tek yapmanız gereken sabit hattınızı girmek.

 1. iPhone veya Android için WhatsApp’ı indirin ve başlatın .
 2. Kabul Et ve Devam Et’e dokunun .
 3. Sabit hat numaranızı doğrulama alanına yazın ve İleri’ye basın .
 4. WhatsApp size girdiğiniz numaranın doğru olup olmadığını soracaktır. Numarayı kontrol edin ve Tamam’a basın .
 5. Uygulama şimdi size bir doğrulama kodu göndermeye çalışacak. Sabit hattınız bunu alamayacak olduğundan, bir süre beklemeniz ve ardından Beni Ara’ya dokunmanız gerekir .
 6. Sabit hattınıza cevap verin ve doğrulama kodunu dinleyin.
 7. WhatsApp’ta kodu girin, İleri’ye dokunun ve bitirdiniz.

TextNow’u kullanın

Sabit hattınız yoksa veya WhatsApp numaranızı kabul etmiyorsa, deneyebileceğiniz bir sonraki çözüm çevrimiçi bir telefon hizmeti kullanmaktır. Mesaj ve arama gönderip almanız için size geçici bir telefon numarası veren birçok uygulama ve hizmet vardır. Zaten bir favoriniz varsa, onu kullanmaktan çekinmeyin. Bu kategorideki en güvenilir ücretsiz hizmetlerden biri olduğu için örnek olarak TextNow’u kullanacağız. Ayrıca bir uygulaması var.

Öncelikle, TextNow’u indirmeniz ve bir hesap oluşturmanız gerekecek. Aşağıdaki adımlarda size yol göstereceğiz.

text now
 1. iPhone veya Android cihazınız için TextNow’u edinin .
  • Uygulamayı başlatın ve Kaydol’a basın .
  • Bir kayıt yöntemi seçin ve ekranınızdaki talimatları izleyin.
  • Bir TextNow hesabınız olduğunda, Ücretsiz Numaramı Al’a basın .
  • En üstte istediğiniz alan kodunu seçin.
  • TextNow size birkaç ücretsiz numara seçeneği sunacak. Hiçbirini beğenmediyseniz, Numaraları yenile’ye dokunabilirsiniz .
  • Seçmek için kullanmak istediğiniz numaraya dokunun.
  • Yeni numaranızı kopyalayın.

  Kullanabileceğiniz bir sanal numara ile WhatsApp doğrulama sürecini başlatmaya hazırsınız.

  1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp’ı açın .
  2. Kabul Et ve Devam Et’e basın .
  3. Az önce oluşturduğunuz TextNow numarasını girin veya yapıştırın ve İleri’ye basın .
  4. Doğrulama sayfasında Beni Ara’ya dokunana kadar bekleyin .
  5. Aramayı cevaplayın ve doğrulama kodunuzu yazın.
  6. Kodu girin ve WhatsApp’ı kullanmaya başlamak için İleri’ye basın.

  Not: Tüm TextNow numaraları WhatsApp ile uyumlu olmayabilir. Güvenli tarafta kalmak için, WhatsApp’ın kabul edeceğinden emin olmak için birini seçmeden önce birkaç numarayı test edebilirsiniz. Bir Android cihazınız varsa, her iki uygulamayı aynı anda görmek için ekranınızı bölerek işlemi biraz daha az sıkıcı hale getirebilirsiniz. WhatsApp ile çalışan bir numara bulduğunuzda, onu TextNow’da seçin.

  Bir Google Voice Hesabı oluşturun

  Size sanal bir numara sağlayabilecek bir başka ücretsiz hizmet de Google Voice’tur. ABD’deki tüm Google kullanıcıları tarafından kullanılabilen bu, yurtiçi ve uluslararası aramalar için popüler bir çözümdür. Bir WhatsApp hesabına kaydolurken de kullanışlı olabilir. Kendi telefon numaranız olmadan WhatsApp’a başlamak için Google Voice’u nasıl kullanacağınızı görelim.

  google voice
  1. iPhone veya Android için Google Voice’u indirin .
  2. Uygulamayı başlatın ve Google hesabınızla giriş yapın.
  3. Sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve Ayarlar’ı seçin .
  4. En üstteki Google Voice numarasına gidin .
  5. Bir sonraki ekranda Ara’ya basın . Arama çubuğuna bir konum girin.
  6. Google Voice, mevcut numaraları burada listeleyecektir. İstediğiniz numarada Seç’e basın , ancak bu numarayı daha sonra değiştirmenin ücretsiz olmadığını unutmayın. Seçiminizi tamamlamadan önce seçtiğiniz numaranın WhatsApp ile çalışıp çalışmayacağını test etmek isteyebilirsiniz.
  7. Numarayı kabul et’e ve ardından İleri’ye basın ve uygulamaya uygun izinleri verin. Telefon numaranızı girin ve Kod Gönder’e basın , kısa mesajla aldığınız kodu kullanarak kendinizi doğrulayın.
  8. Talep Et’e ve ardından Bitir’e dokunun ; Google Voice numaranız kullanılmaya hazırdır.

  Ardından, WhatsApp’a kaydolmak için yeni Google Voice numaranızı kullanacaksınız.

  1. iPhone veya Android cihazınız için WhatsApp’ı edinin ve uygulamayı başlatın.
  2. Kabul Et ve Devam Et’e basın .
  3. Az önce talep ettiğiniz Google Voice numarasını girin.
  4. Beni Ara’ya basana kadar bekleyin ve ardından WhatsApp’tan bir telefon görüşmesi yoluyla size doğrulama kodunu vermesini isteyin.
  5. Google Voice numaranıza kodu içeren bir arama alacaksınız.
  6. Kodu WhatsApp’a girin, İleri’ye basın ve bitirdiniz.

  Alternatif Numara Alın

  Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramadıysa nihai çözüm, WhatsApp için alternatif bir telefon numarası kullanmaktır.

  Nadiren kullandığınız ikincil bir telefonunuz veya hala aktif olan eski bir sim kartınız var mı? Mükemmel! WhatsApp hesabınızı bu numaraya bağlayabilirsiniz.

  Doğal olarak, bu amaçla kullanmak için ucuza yeni bir ön ödemeli telefon numarası da satın alabilirsiniz. SIM (abone kimlik modülü) kartı çalışan bir telefona yerleştirin ve kayıt işlemini başlatın.

  1. Birincil telefonunuzda iPhone veya Android için WhatsApp’ı açın ve Kabul Et ve Devam Et’e dokunun .
  2. Eski telefonunuza eklediğiniz telefon numarasını girin.
  3. İleri’ye ve ardından Tamam’a dokunun .
  4. Eski telefonunuzda bir kısa mesajla bir doğrulama kodu alacaksınız.
  5. Bu kodu WhatsApp’ta uygun alana girin.
  6. İleri’ye dokunun ve yeni hesabınız kullanıma hazır.

  WhatsApp’ta Numaramı Nasıl Değiştiririm?

  Halihazırda bir WhatsApp hesabınız varsa ancak telefon numaranızı bu hesaptan kaldırmak istiyorsanız, onu değiştirmek için başka bir numaraya ihtiyacınız olacaktır. Çalışan yeni bir telefon numarası almak için yukarıdaki yöntemlerden birini kullanın. Ardından, ayrıntılarınızı değiştirmek için WhatsApp ayarlarınıza gidin.

  1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp’ı açın .
  2. Üç dikey noktaya basın ve Ayarlar’a gidin .
  3. Hesap’a dokunun ve Numarayı Değiştir’i seçin .
  4. Eski ve yeni telefon numaralarınızı giriniz.
  5. WhatsApp, yeni numaranıza bir doğrulama kodu göndermeye çalışacak. Ne tür bir numara oluşturduğunuza bağlı olarak, bu başarısız olana kadar beklemeniz ve bunun yerine bir arama talep etmeniz gerekebilir.
  6. Yeni numaranızı doğrulamak için WhatsApp’ta kodu girin.
  7. WhatsApp numaranız artık değişti.

  Telefon Numaranızı Gizli Tutun

  WhatsApp’ı SIM kartı olmayan bir cihazda kullanmak isteyip istemediğiniz veya yalnızca gizlilikle ilgili endişeleriniz olsun, bu kılavuz size yardımcı olacaktır. Gerçek numaranız olmadan bir hesap oluşturmak için yukarıda belirtilen yöntemlerden birini kullanın ve endişelenmeden WhatsApp’ı kullanmaya başlayın. Sanal numaralardan hiçbiri işinize yaramıyorsa, artık kullanmadığınız eski bir numarayı deneyin veya bu amaçla ön ödemeli bir numara satın alın.

  Hangi çözüm işinize yaradı? Veya önereceğiniz bir telefon numarası oluşturmak için başka bir hizmetiniz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

  admin

  Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu