Blog

Telefona İkinci WhatsApp Nasıl Kurulur

Global dünyanın en çok tercih edilen iletişim uygulamalarının başında gelen Whatsapp, her gün milyonlarca insanın birbiri ile iletişim kurmasını sağlayan uygulamalar arasında yer alıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ve gerekli nedenlerden dolayı iki farklı telefon hattına sahip olan kişiler ise daha az kas gücü harcayabilmek için aynı telefon üzerinden iki Whatsapp hesabını yönetme imkanına erişmek istiyor.

Misafir Kullanıcı Yöntemi ile İkinci Whatsapp

Yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda imkan sunulan ”Misafir Kullanıcı” özelliği sayesinde kişiler ikinci Whatsapp hesabını kolaylıkla yönetebilmektedirler.

Bunun için Android cihazlarınızda bulunan misafir kullanıcı özelliği sayesinde, şu adımları takip ederek kullanmaya başlayabilirsiniz;

  • Andorid cihazların Ayarlar bölümünde bulunan ”Misafir Kullanıcı” hesabını açın.
  • Misafir kullanıcı hesabı için farklı bir e-posta girerek Google Play’e bağlanın.
  • Daha sonra kullanmakta olduğunuz diğer telefon numarasını girerek onay kodunu Whatsapp uygulamasına girin.

Bu aşamaları takip ederek gerçekleştirdikten sonra aynı telefon üzerinden ikinci bir Whatsapp uygulamasına erişim sağlayabilen kullanıcılar, daha kolay kullanım imkanını da elde edebiliyorlar.

ikinci whastapp
telefona ikinci whatsapp

Parallel Space ile İkinci Whatsapp

İkinci Whatsapp hesabı açarak kullanıma başlamak isteyen kullanıcıların diğer bir çözüm odağı da Parallel Space isimli uygulama oldu. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek kolaylıkla ikinci bir hesap açılımını gerçekleştirebileceğiniz gibi, telefonunuzda özel bir ikinci alan yaratılarak bu alan içerisinde yeni bir ekosistem kurulabilme imkanını da beraberinde sunuyor.

İkinci Whatsapp Hesabı Kullanmak Yasal mı?

Gerek iş, gerek yoğunluk veya bazı özel nedenler dolayısı ile aynı telefon üzerinden ikinci bir Whatsapp hesabı ihtiyacı doğan birçok kullanıcı, bu eylemin yasal olup olmadığını merak etmektedir. Günümüzde hiçbir telefon üreticisi veya yasa tarafından yasaklanmayan ikinci Whatsapp açma eyleminin hiçbir yasak tarafı bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda güvenlik açığı yaşanabileceğinden, Whatsapp uygulaması yöneticileri tarafından önerilmemektedir.

Whatsapp konum gönderme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu