Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
İkinci WhatsApp
ÇözümNet 306 views 1

Telefona İkinci WhatsApp Nasıl Kurulur

Telefona İkinci WhatsApp Nasıl Kurulur

Çıktığı günden bu yana sürekli gelişen WhatsApp uygulaması kendisine bir çok rakip çıkmasına rağmen en çok kullanılan iletişim uygulamasından biridir. Play store üzerinde bir milyardan fazla indirmeye sahip olan uygulama bir çok kişinin vazgeçilmezlerimizden olmuştur. Hem kurumsal hem kişisel olarak kullanılabilen bu uygulama çift sim kartlı ve çift işlemcili telefonlarda ikincil uygulama olarak İkinci WhatsApp telefona rahatlıkla kurulabilmektedir.

Telefona ikinci WhatsApp kurmak için telefonun ayarlar bölümünde bulunan ikincil alan seçeneğini seçmelisiniz,  daha önce ikincil alanı açmadıysanız ikincil alanı aç seçeneğini seçmelisiniz. İkincil alana WhatsApp kurarak telefonunuzda iki ayrı WhatsApp uygulaması çalıştırabilirsiniz. Eğer telefonunuzun çift sim kart özelliği yoksa veya çift sim kart özelliği olmasına rağmen tek işlemcisi varsa telefona ikinci WhatsApp kurmak için telefonunuza farklı bir uygulama kurmanız gerekecektir.

Uygulama ile telefona ikinci WhatsApp kurmak

İkinci WhatsApp

Telefonununuzda iş için ayrı kişisel olarak ayrı WhatsApp kullanmak istiyorsanız yada farklı bir amaç için telefona ikinci WhatsApp kurmak isyorsanız ve telefonunuz çift sim kartlı değil ise telefonunuza WhatsApp ile aynı fakat ismi farklı olan GB WhatsApp uygulamasını kurmanız gerekmektedir. GB WhatsApp programı WhatsApp ın bir kopyası olduğu için play store da bulunmamaktadır.  Bu sebeple GB WhatsApp uygulamasının apksını yani kurulum dosyalarını internetten indirmeniz gerekmektedir. Google’da GB WhatsApp araması yaptırarak gerekli dosyaları telefonunuza indirebilir ve sonrasında dosyanın üzerine bir kere tıklayarak uygulamayı kurabilirsiniz.  Fakat GB WhatsApp uygulaması farklı bir yapımcıya ait olduğu için WhatsApp kadar güvenilir olmadığı unutulmamalıdır. Bu sebeple kişisel önemli bilgilerinizi bu uygulama ile paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

admin

“Telefona İkinci WhatsApp Nasıl Kurulur” üzerine 1 yorum

  1. Hiç bilmiyordum, ilginçmiş. Güzel!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.