BloginstagramSosyal Medya

Telefona instagram indiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Ara sıra instagram uygulamasını cep telefonlarından kaldıran yada cep telefonlarını yenisi ile değiştiren kullanıcılar instagram uygulamasını Play Store’dan yeniden yüklemek istediklerinde “instagram indiremiyorum”  sorunu ile karşı karşıya kalabilirler.

Cep telefonunuza instagram indirememe sorunu ve çözüm yolları için yazımızın devamını okuyunuz. Instagram şu an dünyada en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarında bir tanesidir. Instagram sayesinde kullanıcılar anlık olarak takipçileri için fotoğraf yada video paylaşımı yapabilmektedirler. Ayrıca bakınız: instagrama konum ekleme

instagram İndiremiyorum Çözüm Yolları

Cep telefonunuza instagram indirememenizin bir den fazla nedeni olabilir. Olası nedenler ve çözüm yolları şu şekildedir; 

instagram indiremiyorum
instagram indiremiyorum
  • Birinci olarak her uygulama cep telefonuna inmesi ve yüklenmesi için cep telefonunuzda yeterli alanın olması gerekmektedir. Eğer yeterli bir alan yoksa instagram uygulamasını cep telefonunuza indiremeyeceksiniz. 
  • instagram uygulamasını Play Store da cep telefonunuza indirmek istediğinizde, herhangi bir ilerleme olmuyor ve bekliyor ise, telefonunuza o an herhangi bir başka uygulamanın güncellemesi oluyor olabilir. Cep telefonunuzun herhangi bir uygulamayı güncelleme yapıp yapmadığını kontrol edin ve tekrar deneyin.
  • İnstagramı hala indiremiyorsanız hattınızın iyi çektiğinden emin olunuz. Eğer herhangi bir wifi noktasından bağlanıyorsanız, wifi noktasına yeteri kadar yakın olduğunuzdan emin olunuz. Eğer evde wifi ağına bağlıysanız modeminizi 15 saniye kadar kapalı tuttuktan sonra tekrar açıp indirme işlemini tekrar ediniz. 
  • Play Store uygulamasını güncellemek de çözüm yolları arasında sayılabilir. Play Store uygulamasını güncelleyiniz.
  • Eğer mobil internetinizde herhangi bir sorun yoksa ve yeterince internetiniz varsa, cep telefonunuzun ayarlar kısmından mobil veri uyarısı için belirlenen internet kullanım uyarısını kapatıp tekrar deneyiniz. 

İnstagram İndiremiyorum Sorunu için Kesin Çözüm

Son olarak Cep telefonunuzda Ayarlar sekmesine gelin. Burada Uygulamalar seçeneğini seçin. Uygulamalar arasında Google Play Store uygulamasını seçin ve Veri Temizle seçeneğini seçin. Bu şekilde cep telefonunuzda var olan Play Store’a ait veriler temizlenecektir. 

Eğer yukarıda saydığımız çözüm yolları hiç bir şekilde işinize yaramadıysa instagram APK uygulamasını internet sitelerinden bulup bu şekilde cep telefonunuza kurabilirsiniz. Yada uygulama paylaşım uygulamasını Play Store’dan indirip cep telefonunuza kurarak, arkadaşınızın cep telefonunda yüklü instagram uygulamasını kendi telefonunuza kurabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu