Kapat
WhatsApp İndiremiyorum
ÇözümNet 87 views 0

Telefona WhatsApp İndiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Cep telefonuna WhatsApp İndiremiyorum yada yükleyemiyorum sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız yaşadığınız sorunun çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz. WhatsApp cep telefonu numarası onay kodu ile çalışan, Android ve iOS cep telefonlarına indirilip kurulan bir uygulamadır. WhatsApp dünyada en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. WhatsApp ile belge, doküman gönderebilir, alabilir, sesli ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları sevdiklerinize dakikalar içerisinde gönderebilirsiniz. Ayrıca sadece yazılı mesaj olarak da değil, sesli mesaj da bırakabilirsiniz. Böyle bir uygulama cep telefonlarında olmazsa olmaz bir uygulamadır. Şimdi sıra geldi Telefona WhatsApp İndiremiyorum Sorunu ve Çözümü yazımıza.

WhatsApp İndiremiyorum

WhatsApp her cep telefonunda çalışmamaktadır. Uygulananın cep telefonunuz ile uyumlu olması gerekmektedir. Play Store da Android cihazınız bu sürümle uyumlu değildir hatası alabilirsiniz. 


WhatsApp İndiremiyorum

WhatsApp uygulamasını Android cep telefonuza indirmek için bir Play Store hesabınız olması gerekmektedir. Play Store hesabı sahibi olmak için e posta hesabınıza ihtiyacınız vardır. Eğer e posta hesabınız var, ve Play Store üyeliğiniz varsa ve hala WhatsApp indiremiyorum yada yüklenmiyor sorunu yapıyorsanız, bunun ya cep telefonunuz yada internetiniz ile ilgisi vardır. 

WhatsApp İndiremiyorum

Telefonunuzda WhatsApp dışında herhangi bir uygulama güncelleme yapıyor olabilir. Bu durumda WhatsApp indirme işlemi sırasında herhangi bir ilerleme olmaz. Diğer uygulamaların güncelleme işlemi tamamlanınca WhatsApp telefonunuza inecek ve yüklenecektir. 

Mobil internetiniz bitmiş olabilir. İnternetiniz olur olmadığını kontrol ediniz. Eğer internete bir Wifi noktasından bağlandıysanız Wifi noktasına uzak olmanız indirme işlemini etkileyecektir. Wifi noktasına yakınsanız, Wifi şifresini kontrol ederek tekrar bağlanın. 

WhatsApp’ın cep telefonuna inmesi ve yüklenmesi için telefonunuzda yeterince alan olması gerekmektedir. Eğer yoksa WhatsApp telefona inmeyecek ve yüklenmeyecektir. Telefonunuzda alan açmak için Ayarlar ve Depolama kısmına giriş yapın ve Ön Belleği temizle seçeneğine ardından Veriyi temizle ve Tamam seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra telefonunuzda yeterli alan açılmış olacaktır. 

Telefonunuzda mobil veri aşımı sınırı varsa cep telefonunuz mobil internetinizi kapatacaktır. Mobil veri ayarlarınızı kontrol ediniz. 

WhatsApp İndiremiyorum

Yukarıda ki çözüm yollarını rağmen hala indirme ve yüklemeye sorun yapıyorsanız WhatsApp uygulamasının APK sürümünü internetten bulup indirmeye çalışınız. İnternetteki apk dosyalarına güvenmiyorsanız, play store dan  herhangi bir uygulama paylaşma uygulamasını hem kendi cep telefonunuza kurup, hemde WhatsApp yüklü başka bir telefona kurup WhatsApp APK‘sini paylaşıp, cep telefonunuza kurabilirsiniz. 

WhatsAppı cep telefonunuza indirip yükledikten sonraki aşama ise WhatsAppı aktif hale getirme aşamasıdır. Uygulamayı açtıktan sonra sizden aktif olarak kullandığınız bir cep telefonu numarası isteyecektir. Daha sonrasında size sms onay kodu gelecektir. Onay kodunu ilgili alana yazdıktan sonra (Genellikle otomatik olarak kendisi yazar) artık WhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz. 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.