Blog

Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar açısından telefonda konferans görüşme nasıl yapılır? sorusunun cevabının oldukça kolay olduğu görülüyor. Kullanıcıların öncelikle herhangi biri ile telefonda görüşürken ekrana baktıklarında konuşma arayüzünü görmeleri mümkün oluyor. Ayrıca bu bölümde klavye, hoparlör, sessize alma, arama ekle ve kişiler gibi ikonlar da görülebiliyor.

Telefonda Konferans Görüşme Neden Yapılamaz?

Telefonların konferans görüşmesi özelliğini desteklememeleri, konferans görüşmesi yapılmasını engelleyen faktörler arasında yer alıyor. Bazı telefonlarda arama ekranında kişi özelliği bulunmuyor. Bu durum kullanıcıların konferans görüşmesi yapmasını engelliyor. Konferans görüşmesi yapılmak istenen diğer kişilerden birinin telefonunun konferans görüşmesini desteklemesi durumunda o kişinin konferansı başlatması gerekiyor.

Konferans Görüşme Ücreti

Hiçbir operatörde konferans görüşme ücreti farklılık göstermiyor. Konferans görüşme ücretleri standart fatura üzerinden faturalandırılıyor. Konferans görüşmesinde katılımcı sayısı herhangi bir şekilde görüşme ücretini etkilemiyor. Örneğin 1 dakikalık görüşme 5 dakikalık fatura bedeli yansıtmıyor. Diğer taraftan 5 kişi ile aynı anda telefonda konferans görüşmesi yapmak 5 dakikalık kullanım bedeli anlamına gelmiyor. Konferans görüşmelerinde aranılan kişiler hiçbir şekilde ücret ödemiyor. Telefonlardan yeni bir konferans görüşmesi yapmak için de ekstra ücret ödenmesi gerekmiyor. Yeni birisinin konuşmaya eklenmesi ve konferans görüşmesinin başlatılması için arama ekle yazan ikona basılması gerekiyor.

En Fazla Kaç Kişiyle Konferans Görüşmesi Yapılabilir?

Telefonlardan yapılacak konferans görüşmelerindeki kişi sayısı operatörlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Genel olarak görüşme esnasında operatörlerin 3 ila 5 kişiye kadar katılımcı eklenmesine izin verdiği ortaya çıkıyor. GSM operatörleri, konferans görüşmelerinde katılımcıların fazla olmasının bazı olumsuzluklara neden olabileceğini düşünerek görüşmelerdeki sayıyı sınırlı tutmayı tercih ediyor. Konferans görüşmesi yapılacak çok sayıda operatör bulunuyor.

Bu hususlar göz önüne alındığında telefonlardan konferans görüşmesi yapacak kişilerin kullandıkları operatörlerin kaç kişiye kadar katılıma izin verdiği konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor. Konferans görüşmelerinde kullanıcının istediği katılımcı sayısına izin verilmediği takdirde kullanıcının kendine uygun operatörü seçmesi de büyük önem taşıyor. Özellikle acil durumlarda konferans görüşmelerinin sık sık yapıldığı ortaya çıkıyor. Bu durum kullanıcı açısından doğru operatörün seçilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu