Blog

Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır

Cep telefonunda konferans görüşme yani aynı andan birden fazla ile görüşme yapmak için çok basit ve pratik bir yol izlenmelidir. Telefonda Konferans görüşme yapabilmek için yapılması gereken ise ilk başta karşı taraf cep telefonu ile aranmalı, karşı taraf telefonu açtıktan yani cevapladıktan sonra ise, konferans görüşmeye katılacak diğer kişi yada kişiler aranmalıdır. Bu şekilde artık kişile arası konferans görüşme başlamış olur.

Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır?

Telefonlardan yeni bir konferans görüşmesi yapmak için de ekstra ücret ödenmesi gerekmiyor. Yeni birisinin konuşmaya eklenmesi ve konferans görüşmesinin başlatılması için arama ekle yazan ikona basılması gerekiyor.

Konferans Görüşme Ücreti

Hiçbir operatörde konferans görüşme ücreti farklılık göstermiyor. Konferans görüşme ücretleri standart fatura üzerinden faturalandırılıyor. Konferans görüşmesinde katılımcı sayısı herhangi bir şekilde görüşme ücretini etkilemiyor. Örneğin 1 dakikalık görüşme 5 dakikalık fatura bedeli yansıtmıyor. Diğer taraftan 5 kişi ile aynı anda telefonda konferans görüşmesi yapmak 5 dakikalık kullanım bedeli anlamına gelmiyor. Konferans görüşmelerinde aranılan kişiler hiçbir şekilde ücret ödemiyor.

Telefonda Konferans Görüşme Bazen Neden Yapılamaz?

Telefonların konferans görüşmesi özelliğini desteklememeleri, konferans görüşmesi yapılmasını engelleyen faktörler arasında yer alıyor. Bazı telefonlarda arama ekranında kişi özelliği bulunmuyor. Bu durum kullanıcıların konferans görüşmesi yapmasını engelliyor. Konferans görüşmesi yapılmak istenen diğer kişilerden birinin telefonunun konferans görüşmesini desteklemesi durumunda o kişinin konferansı başlatması gerekiyor.

En Fazla Kaç Kişiyle Konferans Görüşmesi Yapılabilir?

Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır
Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır

Telefonlardan yapılacak konferans görüşmelerindeki kişi sayısı operatörlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Genel olarak görüşme esnasında operatörlerin 3 ila 5 kişiye kadar katılımcı eklenmesine izin verdiği ortaya çıkıyor. GSM operatörleri, konferans görüşmelerinde katılımcıların fazla olmasının bazı olumsuzluklara neden olabileceğini düşünerek görüşmelerdeki sayıyı sınırlı tutmayı tercih ediyor. Konferans görüşmesi yapılacak çok sayıda operatör bulunuyor.

Bu hususlar göz önüne alındığında telefonlardan konferans görüşmesi yapacak kişilerin kullandıkları operatörlerin kaç kişiye kadar katılıma izin verdiği konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor. Konferans görüşmelerinde kullanıcının istediği katılımcı sayısına izin verilmediği takdirde kullanıcının kendine uygun operatörü seçmesi de büyük önem taşıyor. Özellikle acil durumlarda konferans görüşmelerinin sık sık yapıldığı ortaya çıkıyor. Bu durum kullanıcı açısından doğru operatörün seçilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı