Kapat
Sponsor Reklamlar
Telefonda Konferans Görüşmesi
Android 216 views 0

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır ; Akıllı telefonlarda aynı anda iki kişiden fazla telefon görüşmesini sağlayan bir sistemdir. Akıllı cep telefonlarına sahip kişiler bulundukları operatörün izin verdiği sayı dahilinde yine bulundukları tarifeye göre ücretlendirilerek yapılır. ücretlendirme operatörden operatöre değişeceği gibi konferans görüşmeyi başlatan kişiyi etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse her yöne 1000 dakikalık görüşme hakkına sahip bir kişi kendi operatörü yada dışında iki arkadaşını aradığını varsayalım. Konferans görüşme toplam 10 dakika sürsün. Ama aynı anda iki kişiyi aradığı için toplam 20 dakika görüşmüş sayılacaktır. Peki akıllı Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır , buna değinelim.

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Akıllı telefonunuzda “Konferans Görüşmesi” yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  1. Konferans görüşmesi yapmak istediğiniz ilk kişiyi arayın.
  2. Aradığınız ilk kişi telefona cevap verdikten sonra arama ekranına gelip Kişi Ekle Telefonda Konferans Görüşmesi, Kontakt ekle, Add Call yada Çağrı Ekle butonuna tıklayın.
  3. Konferansa eklemek istediğiniz kişiyi rehberinizden seçip Arama Telefonda Konferans Görüşmesi butonuna tıklayın.
  4. ikinci aradığınız kişi yanıt verdikten sonra ise, bu iki konuşmayı birleştirmeye geldi. Konferansı başlatmak için Kişileri Birleştir Telefonda Konferans Görüşmesi (Konferansa Ekle) butonuna tıklayın.
  5. Konferansa eklemek istediğiniz başka kişiler varsa benzer adımları uygulayarak konferans görüşmenizi başlatın.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikler akıllı telefonunuzda yoksa aşağıdaki adımları uygulayarak konferans görüşmenizi yapabilirsiniz.

  • Konferans görüşmeyi yapmak istediğiniz ilk kişiyi arayın. Cevap aldıktan sonra arama ekranına gelin.
  • Konferansa eklemek istediğiniz kişinin numarasını yazıp arama tuşuna basıp arama sesini aldıktan sonra 3’e basıp ardından Yes’e dokunun.

Konferans görüşmeyi başlatan kişi sizseniz Vodafone ve Turk Telekom aboneleri Konferans görüşmeye kendiniz hariç 5 kişi, Turkcell aboneleri ise kendiniz hariç 6 kişiyi konferans görüşmeye ekleyebiliyorsunuz.

Telefonda Konferans Görüşmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Konferans görüşme sadece konferans görüşmeyi başlatan kişinin tarifesine göre ücretlendirilir.
  • Konferans görüşmeden istediğiniz zaman ayrılabilir, istediğiniz kişi ile görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.
  • Sadece konferans görüşmeyi başlatan kişi konferansa kişi ekleyebilir, diğer katılımcılar ekleyemez.

Telefonda Konferans Görüşmesi hakkında mutlaka bulunduğunuz operatörünüzden bilgi alınız. Bulunduğunuz tarifenin konferans görüşme hakkında ki politikasını sorunuz, detaylı bilgi alınız. Operatörlerin anlık politika değiştirmesinden sitemiz sorumlu değildir.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.