Blog

Telefonlara Ekran Şifresi Nasıl Koyulur

Telefonlara Ekran Şifresi Nasıl Koyulur, android şifre koyma, android desen çizme, akıllı telefon şifre yapma,

Telefonlara Ekran Şifresi Nasıl Koyulur?

Günümüzün önemli bir kısmını birlikte geçirdiğimiz, özel ve önemli belgelerimizi içinde sakladığımız akıllı telefonlarımızın içindeki bilgilerin kimsenin eline geçmesini istemeyiz. Bu durumun önüne geçmek için telefonumuza mutlaka şifre koymamız gerekmektedir. Akıllı Telefonlara Ekran Şifresi koyma ekran şifresi, pin kodu, güvenlik kodu, ve parmak izi ile sağlanabilmektedir. Pin kodu telefonumuz kapalı iken telefonumuzu açtığımızda karşımıza gelmektedir. Telefon açıkken pin kodu güvenlik önlemi olarak kullanılamamaktadır. Parmak izi yeni nesil telefonlar ile birlikte hayatımıza girmiş olmakla birlikte eski telefonlarda bulunmamaktadır. Ekran şifresi ve ekran kilidi en kolay uygulanabilen ve güvenlik sağlayan yöntemlerdendir.

Akıllı Telefona Ekran Şifresi Ekleme

Akıllı telefona ekran şifresi koyma işlemi için telefonumuzun ayarlar bölümünde bulunan cihaz bölümüne girmemiz gerekmektedir. Cihaz bölümüne girdiğimizde aşağıdaki ekran karşımıza gelecektir.

Sonrasında karşımıza gelen ekrandan Ekran kilidi seçeneğini seçiyoruz.

Telefonlara Ekran Şifresi

Karşımıza gelen ekranda Desen Pin ve Şifre seçenekleri olacaktır.

Telefonlara Ekran Şifresi

Desen seçeneğini seçerek telefona ekran deseni koyma işlemini tamamlayabiliriz. Ekran deseni bize orta derecede güvenlik sunmaktadır. Özellikle büyük ekranlı telefonlarda ekran deseni girilirken çevrenizdekiler tarafından görülme ihtimali bulunmaktadır.

PIN Seçeneği bize rakamlardan oluşan bir ekran şifresi koymamızı sağlayacaktır. Bu seçenek ile ekran desenine göre daha güvenli bir şifre oluşturabiliriz.

Ekran Kilidi menüsünün üçüncü seçeneği olan Şifre seçeneği ile ekran kilidi olarak rakamlar, harfler ve özel karakterlerden oluşan güvenli bir şifre oluşturabiliriz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı