Teknoloji

Telefonu Bilgisayara Yansıtma Nasıl Yapılır?

Telefon ekranı bilgisayara Root erişimi ile ve Root erişimi olmaksızın yansıtılabilir. Root erişimi ile telefon ekranını yansıtırsanız bu garanti kapsamına çıkacağı için Root olmadan telefonu bilgisayara yansıtma nasıl yapılır? sorusuna makalemizde cevap vereceğiz.

Telefonun Ekranını Neden PC’ye Bağlarız?

Telefon ekranını bilgisayara yansıtmanın birçok nedeni vardır. Örneğin bir geliştirici iseniz geliştirdiğiniz programı sürekli telefonunuza ulaşmak zorunda kalmadan kontrol edebilirsiniz. Telefonun ekranını bilgisayara bağlayarak resimlerinizi veya videolarınızı onları bilgisayara yüklemeden geniş ekranda görebilirsiniz. Bundan başka eğer bir Youtube içeriği hazırlayacaksanız telefon ekranını bilgisayarınıza yansıtarak anlatım yapabilir, telefondaki oyunları PC’den oynayabilirsiniz.

Telefon Ekranını PC’ye Yansıtma (Kablosuz)

Eğer telefonunuz güncel Android işletim sistemine sahip ise kablosuz bir şekilde telefon ekranını bilgisayara aktarabilirsiniz. Bu işlem cihazın model ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 ise Windows 10’un içerisinde bulunan bağlanma özelliği sayesinde telefon ekranını kablosuz olarak PC’ye yansıtabilirsiniz.

Aşağıdaki maddelerde bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz sıralanmıştır:

 1. Bilgisayarınızdan “başlat” simgesine tıklayın.
 2. Arama kısmına “bağlan” yazarak ilk programa tıklayın.
 3. Burada bilgisayar ismini gördüğünüzden sonra mobil cihazınızdan “ayarlar” kısmına gelin.
 4. “Ayarlar” menüsündeki karşınıza çıkacak olan “paylaş ve bağlan”ya da “ekran paylaşma” seçeneklerine tıklayın.
 5. “Mirecast” ya da “ekran yansıtma” yazısı göreceksiniz, tıklayarak “bağlan” butonuna basarak cihazın aramasını başlatın.
 6. Arama sonuçlarında cihazınızın ismini göreceksiniz. Cihaz isminize tıklayın.

Yukarıda sıraladığımız maddeler ile artık telefon ekranını kolayca PC’nize yansıtabilirsiniz. Android telefonunuzda “Mirecast” özelliği varsa ön izleme işlemi de yapabilirsiniz.

Telefon Ekranını PC’ye Yansıtma (Kablolu)

Eğer telefonunuzun işletim sistemi kablosuz bağlantı için uygun değilse o zaman yansıtma işlemini kablolu bir şekilde PC’ye yansıtabilirsiniz.

Bunun için gerekenler Google Chrome, Vysor uygulaması, USB kablosu, Android işletım sitemli bir telefondur.

İlk önce USB hata ayıklama modu aktif edilmelidir. Bunun için telefondan ayarlar > telefon >hakkında yolunu izleyebilirsiniz. Daha sonra çıkan yapı numarasına 7 kere dokunun ve ayarlar >geliştirici seçenekler yolunu izleyerek USB Hata Ayıklama Modu’nu aktifleştirin.

Artık telefonun ekranını bilgisayara yansıtabilirsiniz:

 1. Chrome App Launcher ile Vysor’u çalıştırın.
 2. Find Devices’e tıklayarak mobil cihazınızı bulun.
 3. Vysor başladıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “view” butonuna basın.
 4. Telefonunuza gelen izni onaylayın.
 5. Vysor başlatılacak ve cihazınızın ekranını PC’nizde göreceksiniz.

Telefonunuzun ekranını bilgisayarınıza yansıttıktan sonra telefonunuzdaki herhangi bir uygulamayı bilgisayarınızdan fare ve klavyenizi kullanarak kontrol edebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı