Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Telefonum Wifiye Bağlanmıyor
ÇözümNet 346 views 0

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Kesin Çözüm

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor ; İnternet cep telefonu kullanıcıları için vazgeçilmez bir unsurdur. İnternetin olmaması cep telefonunu adeta devre dışı bırakmaktadır. Özellikle operatöre ait internet bittiği zaman en büyük kurtarıcı Wi-Fi ağına bağlanmak oluyor. Ama bazen cep telefonu kullanıcıları Telefonum Wifiye Bağlanmıyor sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu yazımızda Cep telefonunun Wi-Fi ağına bağlanmaması ve çözüm yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözüm Yolları

Cep telefonunun Wifiye bağlanmamasının bir kaç nedeni olabilir. Wifi ağına bağlanma sorunu çözümü için ilk önce bağlanmak istediğiniz wifi ağı dışında başka bir wifi ağına bağlanmayı deneyin. Eğer başka bir wifi ağına bağlanabiliyorsanız sorun bağlanmak istediğiniz wifi ağından kaynaklanıyor demektir. Eğer başka wifi ağınada bağlanamıyor iseniz sorun cep telefonunuzdan kaynaklanıyor demektir. Wi-fi ağı ve cep telefonunuzdan wifi ağına bağlanma sorunu ve çözümü için aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor

  1. Bağlanmak istenen Wifi ağının sinyalinin çok az olması yada Wifi ağına olan uzaklık, Wifi ağına bağlanmada sorun yaratabilir. Eğer Wifi ağına yakınsanız, sorun modeminizden kaynaklanıyor olabilir. Modemden kaynaklanan sorunu çözmek için modeminizi kapatıp 10 saniye kadar bekleyip, modeminizi tekrardan çalıştırın. Yada internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçip wi-fi ile ilgili sorun yaşadığınızı bildirebilirsiniz. Sorun çözülecektir. Eğer yinede wifi ağına bağlanamıyor iseniz bu defa da cep telefonunuzu bir kere aç-kapa yapmanızı öneriyoruz.
  2. İlk olarak Wifi ağı için belirlenen şifrenin yanlış girilmiş olabilir yada Wifi ağının şifresi değişmiş olabilir. Eğer Wifi ağının şifresi değişmiş ise bağlı olduğunuz wifi ağını ilgili alanda Ağı Unut seçeneği ile ağı unuttuktan sonra Wifi ağının şifresinin yeniden girilmesi gerekmektedir.
  3. Cep telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan yedekle ve sıfırla seçeneğini kullanıp cep telefonu ayarlarınızı sıfırlayıp, wifi ağına bağlamayı tekrardan deneyebilirsiniz.
  4. iOS işletim sistemi telefonlarda da Ağı Unut seçeneğini uygulayıp wifi ağının şifresini tekrardan girip wifi ağına bağlanabilirsiniz.
  5. iOS işletim sistemlerinde de telefonun ayarlar kısmından cep telefonu ayarlarını sıfırlayıp wifi ağına bağlanmayı tekrardan deneyebilirsiniz.

Andorid ve iOS işletim sistemleri için Telefonum Wifiye Bağlanmıyor sorunu ve çözüm yolları kısaca bu şekildedir. Telefonunuzun wifi ağına bağlanma sorununu çözdüyseniz yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Wi-Fi ağına bağlanmada hala sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.