Blog

Telefonunuzun Şarjını Nasıl Uzatabilirsiniz?

Gün boyunca kullanılan akıllı telefonların şarjları, kısa sürede bitebiliyor. Telefonunuzun şarjı çabuk tükeniyorsa, bazı önlemler alarak bu süreyi uzatabilmeniz mümkün.

Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Alınabilecek Önlemler:

Telefonunuzun Şarjını Nasıl Uzatabilirsiniz
 1. Akıllı telefonunuzun pil ömrünün kısalmaması için, şarj seviyesini %50’nin altına düşürmeyin. Ayrıca ayda bir kere, pil tamamen boşaldıktan sonra telefonunuzu şarja takın.
 2. Telefonunuzun şarjının tamamen bitmemesine ve gece yatmadan önce telefonunuzu şarjda bırakmamaya dikkat edin.
 3. Kablosuz şarj aletlerinin yaydığı ısı pil ömrü için zararlıdır. Bu sebeple kablosuz şarj aletlerini kullanmayın.
 4. Ayrıca telefonunuzu sıcağa maruz bırakmaktan kaçının. Özellikle direkt güneş ışığına asla maruz bırakmayın.
 5. Telefonunuzun pil ömrünü uzatmak istiyorsanız, yan sanayi ve benzeri şarj aletlerini kullanmaktan kaçının. Telefonunuzu, orjinal şarj aleti ile şarj edin.
 6. Canlı duvar kağıdı, pil tüketimini arttırır. Bu sebeple canlı duvar kağıdı kullanmayın.
 7. Arka planda çalışan uygulamalar arttıkça, ısınmanın yanı sıra pil tüketimi de fazla olmaktadır. Bu sebeple gereksiz uygulamaları kapatın. Böylece pil tüketimini ve ısınmayı azaltmış olursunuz.
 8. Ekran parlaklığı seviyesini, bulunduğunuz ortama göre ayarlayın. Her zaman %100 seviyesinde bırakmanıza gerek olmayabilir. Böylece telefonunuzun pil tüketim süresi de uzamış olur.
 9. Telefonunuzu iki yıldan fazla bir zamandır kullanıyorsanız ve aşırı ısınma varsa pilini değiştirmelisiniz ve orijinal pil almalısınız.
 10. Telefonunuzun daha hızlı şarj olması için kapatıp öyle şarj edin. Telefonunuzu kapatmak istemezseniz, uçak moduna alarak da şarj edebilirsiniz. Bu şekilde de daha hızlı şarj olur.
 11. Pil tüketimi problemleri yaşamamak için telefonun dahili hafızasının en az 32 GB olmasına dikkat edin. Eğer bütçeniz uygun ise 64 GB ve üzeri dahili hafızası olan telefon alabilirsiniz.
 12. Şarjda iken telefonunuzu kullanmayın. Eğer telefon şarjda iken kullanılırsa aşırı ısınma ve batarya şişmesi olabilir. Batarya şişmesi gibi bir durumda, hemen pili çıkarıp atın. Yeni bir orijinal batarya alın.
 13. Bluetooth, senkronizasyon, GPS, Wifi kullanacağınız zaman açın ve kullanmadığınızda kapatın. Böylece telefonunuzun pil kullanım süresi artar. Mobil veriyi de kullanmadığınız zamanlarda kapatırsanız, telefonunuzun pil kullanım süresi artar.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu