Blog

Telegram Durum Nasıl Atılır?

Anlık durum yapmak hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Telegram da kısıtlı da olsa anlık durum yapmanıza imkan sağlamaktadır. Paylaşacağınız durumlar Telegram da siz istediğiniz kadar kalmaktadır. Ama şu var ki durumunuza bakan kişileri göremiyorsunuz. Telegram’a geçişlerin artması ile ilerleyen zamanlarda Telegram da bu özelliğin iyileştirilmesi de beklenmektedir.

Telegram da Durum Nasıl Yapılır?

Telegram da anlık durum yapmak için uygulamayı açın ve Profil hesabınıza tıklayın. Açılan sekmede kamera simgesine tıklayın ve galeride bulunan fotoğraflardan birini seçin. Yada anlık olarak fotoğrafınızı çekip kaydedin.

Whatsapp gibi olmasa da Telegram da bu şekilde durum paylaşımı yapabilirsiniz.

Profilde paylaştığınız fotoğrafları silmek için ise paylaşılan fotoğrafta bulunan alt alta 3 noktalı simgeye tıklayın ve silin.

Telegram Profil Fotoğrafları Nasıl Gizlenir?

Telegram da profil sekmesinde paylaştığınız fotoğraflarınızı istemediğiniz kişilerin görmesini engellemek mümkündür. Profil fotoğraflarını istemediğiniz kişilere engellemek için;

  1. Uygulamaya giriş yapın ve sol üst köşede bulunan alt altta 3 çizgili kısma tıkalyın.
  2. Ardından açılan sekmede Ayarlar seçeneğine tıklayın ve Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan sayfada sırasıyla Profil Fotoğrafları > Asla İzin Verme yolunu izleyin.
  4. Açılan sekmede engellemek istediğiniz kişi yada grupları seçin ve mavi tik işaretine tıklayarak onaylayın.

Son adımda yani Asla İzin Verme ayarlarında engelledğiniz kişileri göreceksiniz. İsterseniz aynı yerden engellediğiniz kişileri silebilir ve profil fotoğraflarınızı tekrardan görmesini sağlayabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu