Kapat
Sponsor Reklamlar
Telegram Hesabı Nasıl Silinir
ÇözümNet 176 views 0

Telegram Hesabı Nasıl Silinir Güncel

Bir çok kullanıcı merak ederek kurduğu Telegram anlık mesajlaşma uygulamasını şimdi nasıl sileceğini merak etmektedir. “Telegram Hesabı Nasıl Silinir” sorusunun cevabına geçmeden önce size Telegram ile ilgili biraz bilgi verelim. Telegram Ağustos 2013’de yayın hayatına başlamıştır. Telegram aynı WhatsApp gibi çoklu platform desteği sunan, güvenli ve anlık mesajlaşma servisidir. Uygulama Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram uygulamasının hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Bu kısa bilgiden sonra Telegram Hesabı Nasıl Silinir sorusunun cevabına geçelim.

Telegram Hesabı Nasıl Silinir

Telegram Hesabı Nasıl Silinir

Telegram aynı WhatsApp gibi cep telefonu numarasını kullanmaktadır. Silme işlemine geçmeden önce Telegram hesabınızı açarken kullandığınız cep telefonu numaranızı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Çünkü hesabınızı silme işlemi sırasında size SMS ile hesabınızı silmek için bir onay kodu gelecektir.

  1. Telegram hesabınızı açarken kullandığınız cep telefonu numaranız aktifse;
  2. https://telegram.org/deactivate adresine üyelik bilgilerinizi doldurarak giriş yapınız.
  3. Giriş yaptıktan sonra açılan pencerede +90 ülke kodunu kullanarak telefon numarasını giriniz.
  4. Telefon numaranıza gelen Telegram Hesap Kapatma işlemi için onay kodunu ilgili alana giriniz.
  5. Telegram Delete Your Account yazısına tıklayınız.

Artık Telegram hesabınızı silmiş bulunuyorsunuz. Eğer Telegram hesabınızı açarken kullandığınız numara aktif değilse, açtığınız Telegram hesabınızı 6 ay süresince kullanmadığınız sürece hesabınız kendiliğinden silinecektir.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.