BlogSosyal Medya

Telegram Kanalından Para Kazanma

Telegram kanalları son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Buradan kazanç elde eden kişiler de duyulmaya başlayınca, internetten para kazanma amacı olan birçok kişi Telegram kanalından para kazanma işleminin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Kitle yönetimi ve pazarlama ile ilgili alanlarla bağlantısı bulunan Telegram kanalları ile sizler de dolaylı yoldan ek gelir oluşturabilir ve ilerleyen süreçlerde asıl işinizi Telegram kanalları haline getirebilirsiniz. Bizler de içeriğimizde Telegram kanalından para kazanma nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırarak bu sektöre ait detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Telegram Kanalından Para Kazanma

Telegram kanalından para kazanma, birçok kişinin merak ettiği ancak tam olarak nasıl çalıştığını bilmediği bir para kazanma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Direkt olarak bir para kazanma sistemi bulunmayan Telegram üzerinde binlerce kullanıcıya sahip gruplar oluşturulabildiği ve tek mesajla tüm kişilere erişim sağlanabildiği için bu sistemden para kazanan birçok kişi bulunuyor. Telegram ile genellikle aşağıdaki yöntemler ile para kazanılıyor:

 • Sahip olunan Telegram gruplarında reklam paylaşarak
 • Telegram kanallarında kısaltılmış link paylaşımı yaparak
 • Kanallardan paylaşımınıza istinaden bağış talep ederek
 • Belli bir ürün veya hizmetin satışını yaparak
 • Kripto para analizleri yaparak
 • Yasaklanmış veya engellenmiş içeriklerin paylaşımını yaparak (İllegaldir, tavsiye edilmez)
 • Telegram para kazanma botlarını kullanarak

Bu yöntemlerden birini seçerek hemen kendi kanalınızı oluşturabilir ve kitle oluşturmaya çalışabilirsiniz. Eğer ilgi çekici bir alanda kanalınız bulunuyorsa ve fazla üyeniz mevcutsa, birçok marka ve işletme sizinle anlaşma sağlamak isteyecektir. Böylece kendinize ciddi anlamda bir kazanç kapısı oluşturmuş olursunuz. Fakat Telegram kanalı oluştururken de dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır.

Telegram Kanalından Para Kazanma
Telegram Kanalından Para Kazanma

Telegram Kanalı (Grubu) Nasıl Oluşturulur?

Yeni bir Telegram kanalı oluşturmak tamamen ücretsizdir ve yalnızca birkaç dakika içerisinde işlemleri tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız ayarlamalara göre daha sonrasında insanları davet etmeye başlayabilir ve kısa süre içerisinde aktif bir kanal haline gelebilirsiniz. Yeni bir kanal oluşturmak için telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Telegram uygulamasını açarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Telegram uygulamasını açın ve hesabınızla giriş yapın.
 • Sol üst köşede yer alan üç çizgi sembolüne tıklayın.
 • Açılacak olan menüde en başta yer alan “Yeni Grup” seçeneğine ilerleyin.
 • Grup adınızı yazın ve fotoğraf simgesine tıklayarak grubunuzun profil fotoğrafını belirleyin.
 • Telegram listenizde bulunan ve gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin.
 • Son olarak aşağıda yer alan “Oluştur” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerden sonra grubunuz otomatik olarak oluşturulmuş olacaktır. Grubunuz hakkında temel bilgileri açılacak olan ekranda görüntüleyebilirsiniz. Daha sonrasında grubunuzun linkini kopyalayarak diğer kişilere de iletebilir ve üye sayınızı arttırabilirsiniz.

Telegram Kanalında Üye Sayısı Nasıl Arttırılır?

Öncelikle talebi fazla olan bir kanal kategorisi bularak işe koyulabilirsiniz. Daha sonrasında kanalınızı bu alanla ilgili web sitelerinde ve platformlarda paylaşarak yeni kişileri davet edebilir ve düzenleyeceğiniz etkinlikler sayesinde her geçen gün daha fazla kişiye sahip bir grubun yöneticisi olabilirsiniz. Fakat kanal üyesini arttırmak için hile gibi yöntemlere başvurmanız, genel anlamda bir şey ifade etmeyeceği için kanalınızı olumsuz etkilemekten başka bir şey yapmayacaktır. Bu yüzden her zaman gerçek kişileri bulmaya özen gösterin.

Telegram Kanalında Üye Sayısı Nasıl Arttırılır?
Telegram Kanalında Üye Sayısı Nasıl Arttırılır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bilgilerden yola çıkarak sizler de Telegram kanalından para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte pazarlamanın ve Telegram uygulamasının temellerini daha iyi bir şekilde öğrenerek süreci hızlandırabilir, sonuç olarak kendinize ait yeni bir iş sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Telegram Okundu Bilgisi Nasıl Anlaşılır? başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu