Sinema 0

Terminatör 2 Mahşer Günü

 Terminatör 2: Mahşer Günü

Terminatör 2 Mahşer Günü yani orijinal adıyla Terminator 2: Judgement Day, tam bir bilim kurgu aksiyon filmidir. Efsanevi bir film olan Terminatör 2, ilk olarak 1 Temmuz 1991’de vizyona girmiştir. Sinema dünyası tarafından oldukça beğenilerek başyapıtlar arasına girmeyi başaran film, 3 boyutlu olarak 25 Ağustos 2017 tarihinde sinema severler ile buluştu. Terminatör 2’nin yönetmenliğini James Cameron yapmaktadır. Efsane filmin yeni versiyonun yapımcılığını ise; Mario Kassar üstlenmiştir. Sinema severlerin heyecanla beklediği yeni film yaklaşık 152 dakika uzunluğundadır.

Terminatör 2 Mahşer Günü Senaryosu

Film ilk olarak 1997 Ağustos’unda başlıyor. Başlangıçta, 3 milyar insanın ölümüne neden olaylar yaşanarak yıl 2029’a gelinmiştir. O dönem makinalarla yapılan savaşın öncüsü John Connor’dır. Terminatör 2’nin de olay örgüsü bu adamın üzerine kurulmuştur. John Connor’ı yenemeyen makinalar, geçmişe gelişmiş bir makine göndererek John Connor doğmadan onu öldürmek istemişlerdir. Buna karşılık John Connor, annesini kötü makinelerden korumak için geçmişe daha gelişmiş bir makine gönderir ve film bunun etrafında şekillenir. O dönem 1997 felaketi daha yaşanmamıştır. John ve John’un makinesi yaşanacak felaketi önlemek için Skynet’i durdurmaya çalışmaktadır.

Film Ekibi

Terminatör 2: Mahşer Günü, çok büyük yıldızları bir araya getirmiş. Filmin başrollerini; Arnold Schwarzenegger, Robert Patrick, Linda Hamilton, Edward Furlong, Dean Norris paylaşmaktadır.

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.