Kapat
Tik İşareti
ÇözümNet 267 views 0

Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

Tik İşareti ✔

Tik İşareti (✔) Word ve Excel gibi bilgisayar programlarında kullandığımız işaretlerin başında gelir. Hazırladığımız sunumlarda, ödevlerde Word ve Excel de Tik İşaretini Onay vermek anlamında kullanırız. Word ve Exel’i çok fazla kullanıyorsanız bu tür programlar da bazı özel klavye kısayol tuşlarını öğrenmekte fayda vardır. Tik İşareti gibi klavyede kısayol tuşlarını öğrenerek Word ve Exel için kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Onun dışında daha çok internet üzerinde araştırma yapıp tik işaretini kopyala yöntemi seçilmektedir.

Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır?

Ev ödevlerinizi yada sunumlarınızı hazırlarken bilgisayarda klavye ile Word Office programını kullanarak tik işareti yapmak istiyorsanız Alt ve 0252 tuşlarını sırası ile kullanmanız gerekmektedir. Genelde Excel programlarında bu kombinasyonu kullanarak Tik İşaretini oluşturabilirsiniz. Eğer Office de tik işareti oluşmuyor ise, tuşlara bastığınız zaman ü harfi çıkıyor ise bilgisayarınızda kısa yol tuşunun atanmamış olmasından yada Word ayarlarınızın sembol kodlamalarına kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Ayarları açmak için Word üzerinde  kodlama ve semboller seçeneklerini aktif hale getirmelisiniz. Word Office programında Tik İşareti eklemek için Ekle ve Simge yolunu izleyerek Tik İşaretini simgeler arasında bulup, daha sonra seçik ekle tuşuna basarak Tik İşaretini yapabilir ve kısa yol tuşunu oluşturabilirsiniz.


Tik İşareti

Bilgisayarda klavye ile Exel Office programında Tik İşareti yapmak için Exel’de işareti yapmak istediğiniz sütunu (kutucuğu) seçin. Alt ve 0252 tuşlarına sırası ile basarak Tik İşaretini yapabilirsiniz. Eğer yine Exel’de işaret çıkmıyorsa, tuşlara bastığınız zaman ü harfi çıkıyor ise, Exel’de Ekle ve Simge yolunu seçerek Tik İşaretini simgeler arasında bulup, daha sonra seçik ekle tuşuna basarak ekleyebilirsiniz.

Tik İşareti Kopyala ✔

Eğer tüm bu kombinasyon Simge Ekle olayları size zor geliyorsa tik işaretini kopyalama seçeneği en kolayı. Eğer bu işareti çoğu zaman kullanıyorsanız Word Office ve Excel programlarında yukarıda bahsettiğimiz çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Bu şekilde kopyalama işlemi yerine bu işareti kolayca yapabilirsiniz. Tik işareti yapmada daha başka sorunlar yaşıyorsanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Tik işaretini yaparken işaretin çıkmamasının en büyük nedenlerinden biri klavyenizde Alt tuş takımının basmamasından kaynaklanabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.