Blog

instagram Mavi Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

Mavi tik işareti ✔ en başta instagram da olmak üzere bir çok sosyal medya uygulamasında ve whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarında karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki mavi tik işareti kopyala butonunu kullanarak mavi tik işaretini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Eğer bu işareti çoğu zaman Office programlarında kullanıyorsanız, Word ve Excel programlarında, makalemizin devamında bahsettiğimiz çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Ayrıca instagram mavi tik işareti için de aynı yerden kopyalama yapabilirsiniz.

instagram Mavi Tik İşareti Kopyala ✔ ✔ ✔ ✔

İnstagram mavi (✔) Tik işareti günümüzde daha çok sosyal medya uygulamalarında ve mesajlaşma uygulamalarında karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki Whatsapp, instagram dm, Facebook Messenger gibi mesajlaşma servislerinde gönderdiğiniz mesajların ulaşıp ulaşmadığı, okunup okunmadığı gibi anlamlar barındırmaktır.

Tik işareti mesajlaşma uygulamasında gri tik, mavi tik, tek tik, çift tik gibi karşımıza çıkmaktadır. Bu simgelerin anlamlarını yazımızın ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz. Bunlarin haricinde geleneksel olarak hazırladığımız sunumlarda, ödevlerde Word ve Excel de bu işaret onay vermek anlamında kullanırız.

Word ve Exel’i çok fazla kullanıyorsanız bu tür programlar da bazı özel klavye kısayol tuşlarını öğrenmekte fayda vardır. Bu işareti klavyede kısayol tuşlarını öğrenerek Word ve Excel için kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Onun dışında daha çok internet üzerinde araştırma yapıp tik işaretini kopyala yöntemi seçilmektedir.

İnstagram Mavi Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır?

Ev ödevlerinizi yada sunumlarınızı hazırlarken bilgisayarda klavye ile Word Office programını kullanarak tik işareti yapmak istiyorsanız Alt ve 0252 tuşlarını sırası ile kullanmanız gerekmektedir. Genelde Excel programlarında bu kombinasyonu kullanarak Tik İşaretini oluşturabilirsiniz.

Eğer Office de tik işareti oluşmuyor ise, tuşlara bastığınız zaman ü harfi çıkıyor ise bilgisayarınızda kısa yol tuşunun atanmamış olmasından yada Word ayarlarınızın sembol kodlamalarına kapalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ayarları açmak için Word üzerinde  kodlama ve semboller seçeneklerini aktif hale getirmelisiniz.

Word Office programında bu işareti eklemek için Ekle ve Simge yolunu izleyerek Tik İşaretini simgeler arasında bulup, daha sonra seçik ekle tuşuna basarak Tik İşaretini yapabilir ve kısa yol tuşunu oluşturabilirsiniz.

Tik İşareti instagram mavi tik işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarda klavye ile Exel Office programında Tik İşareti yapmak için Exel’de işareti yapmak istediğiniz sütunu (kutucuğu) seçin. Alt ve 0252 tuşlarına sırası ile basarak da bu işareti yapabilirsiniz.

Eğer yine Exel’de işaret çıkmıyorsa, tuşlara bastığınız zaman ü harfi çıkıyor ise, Exel’de Ekle ve Simge yolunu seçerek Tik İşaretini simgeler arasında bulup, daha sonra seçik ekle tuşuna basarak ekleyebilirsiniz.

Bu şekilde kopyalama işlemi yerine bu işareti kolayca yapabilirsiniz. Tik işareti yapmada daha başka sorunlar yaşıyorsanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Tik işaretini yaparken işaretin çıkmamasının en büyük nedenlerinden biri klavyenizde Alt tuş takımının basmamasından kaynaklanabilir.

Mavi Tik İşareti ve Gri Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Günümüzde sosyal medyada kullanılan mesajlaşma uygulamaları, WhatsApp, instagram dm, Ekşi Sözlük gibi uygulama içi mesajlaşma da gönderilen ve alınan mesajlar içinde bu işaret kullanmaktadır.

Bu tür mesajlaşma servislerinde mavi tik işareti gönderilen mesajın mesaj gönderdiğiniz kişi tarafından okunduğu anlamına gelmektedir. Gri tik işareti ise mesajın henüz gitmediği anlamına gelmektedir.

Özellikle WhatsApp uygulaması için mesaj gönderdiğiniz kişi okundu bilgisini kapanmamış ise gri tik mesajın iletilmediği, mavi tik ise iletildiği ve okunduğu anlamına gelmektedir.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: instagram kullanıcı adları

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Merhaba. Sitenize tik işareti nasıl yaparım diye aratirken geldim. Word’de bir tabloyu tik işareti kullanarak doldurmak istiyorum. Yazınızı baştan sona kadar okudum ve işime yaradı. Yazının başlarında yazdığınız “Alt ve 0252” bunu gördüğüm de açıkçası ne saçma bir kısa yol demiştim ama yazının sonlarına doğru daha faydalı bilgiler buldum. Yorum yapmadan çıkmak istemedim. Verdiğiniz güzel bilgiler için Teşekkürler.

  2. Tik işareti klavyeden nasıl yapılır konusunu anlatmakla kalmayıp tik işareti hakkında bilgi de vermişsiniz. Güzel bir yazı olmuş. Açıkçası yukarıda yazınızda da bahsettiğiniz gibi tik işareti yapmanın en kolay yolu kopyalamaktır. Ben her zaman Google’a tik işareti yazıp çıkan aramalardan işareti kopyala yapıştır yaparım. Yine de verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu