BlogSosyal MedyaTikTok

TikTok Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle TikTok açılmıyor sorunu ve çözüm yollarını paylaşacağız. Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen eğlence uygulamalarından biri olan Tik Tok uygulaması, sosyalleşmek isteyen ve paylaşımlarını milyonlar ile paylaşarak başkalarının da eğlenmesine vesile olmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir uygulamadır.

Bu uygulamayı diğer uygulamalarından ayıran en temel özellik kısa video ve dublaj uygulamaları ile video editlenmesine izin vermesidir.

Ülkemizde ciddi oranda tercih edilmeye başlanan bu uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün giderek artış gösteriyor. Ayrıca instagram açılmıyor sorunu ve çözüm yolu için ilgili yazımıza tıklayabilirsiniz.

Tik Tok Nedir?

Dünya genelinde hizmet veren bir uygulama olan Tik Tok uygulamasını bugün dünya genelinde yarım milyardan fazla kişi tercih ediyor. Özellikle Facebook, Instagram, Twitter ve Snap Chat gibi sosyal medya uygulamalarından sıkılan gençlerin yoğunlukla tercih ettiği uygulamalardan biri olan bu uygulama üzerinde de kişiler yaptıkları paylaşımlar ile takipçi toplayabiliyor. Bu uygulama ile 15 saniye video editleyerek mizah yapmaya çalışan kişiler kendi eğlenceli videolarını oluşturarak eğlenmeyi amaçlıyor.

Tik Tok Durduruldu Hatası Sorunu

Ülkemizde ve dünyada bu denli ilgi gören Tik Tok uygulamasına zaman zaman diğer uygulamalarda da olduğu gibi girişlerde problem yaşanabiliyor. Bu nedenle pek çok Tik Tok kullanıcısı ”Tik Tok durduruldu” gibi hatalar ile karşılaşarak uygulamaya giriş yapmakta zorluk çekiyor veyahut hiç giriş yapamıyor. Dolayısıyla Tik Tok açılmıyor sorunu ve çözümü hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler zaman zaman uygulamayı silmek durumunda kalabiliyor.

Tik Tok Açılmıyor
Tik Tok Açılmıyor

TikTok Açılmıyor Hatası Çözümü Nedir?

Eğer sizler de bu tarz hatalar alarak Tik Tok uygulamasına giriş yapmakta zorlanıyorsanız, yazımızın bu bölümünü okumaya devam ederek, probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

1. ???? İlk başta iOS telefonlar yada Android telefonlar için Play Store dan yada App Store dan vpn uygulamasını indirip, uygulamayı çalıştırıp telefonunuzda gerekli ayarlara izin veriniz. Yaşadığınız sorun Twitter, Facebook, instagram ve Tik Tok ise genel bir sınırlama vardır ve vpn uygulaması sayesinde bu engelden kurtulabilirseniz. ? vpn nedir ile ilgili daha fazla yazı için yazının üstünü tıklayabilirsiniz.

2. ???? vpn uygulaması ile hem android hemde iOS da rahatça Facebook, instagram, tiktok ve Twitter’a giriş yapabilirsiniz. Hiç bir özel ayar gerekmemektedir. Uygulamayı indirip, gerekli izinleri verip çalıştırın, hepsi bu kadar.

3. İnternete bağlı olup olmadığınızı kontrol ediniz.

4. Wi-Fi ağınızı kontrol ediniz.

5. Uygulamanın güncel olup olmadığını Play Store yada App Store’dan kontrol ediniz.

5. Öncelikle bu hatayı veren cihazlarda yapılması gereken ilk şey ayarlar bölümünde yer alan ”Uygulamalar” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise yüklü uygulamalar arasından Tik Tok uygulamasını bularak giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda tüm kayıtlı belleği silerek ve sonrasında telefonunuzu yeniden başlatarak uygulamaya yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6. Muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır. Ancak yeniden giriş yapmakta hata almaya devam ederseniz, uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

7. Yukarıda ki hiç bir çözüm yolu işe yaramaz ise muhtemelen bağlı bulunduğunuz operatör yada internet servisinde problem var demektir. Bu problem bölgesel olmakla beraber yerel olarak da kaynaklanabilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

7 Yorum

    1. Evet maalesef tüm sosyal medya uygulamaları kısıtlanmıştır bilgi kirliliği ile savaş için…

  1. abi bende birşeyler ters gitti yazıyor pc den giriyorum bide chrome mağazadan tiktok mobile indirmiştim ondan mı acaba bide üstüne sadece 2 video gözüküyor sadece 2 video izleyebiliyom başka hiç birşey yapamıyom

  2. Hesapıma giriş yapamıyorum hep hata veriyor
    Ha bide yapboz resim görünümuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu